Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-03-05

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Bernt Strömberg - Fritiof Modig

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 25, Arne Mulari - Renate Rhodin
15 S-1 -50 0 0% 0 0.0%3E438542E10983 952KKn109876EK6
23 N-1 -100 5 23% 5 11.5%EKn107EKn9272Kn62 64K103D106E10843
Rond 2, som ÖV mot par 24, Britta Sundberg - Ingrid Wahlberg
34 S-1 50 22 100% 27 41.0%Kn52KKn632Kn9464 3ED1054D765K82
41 Ö+3 170 0 0% 27 30.8%EDKn106K510962EK K94Kn984EKn7D64
Rond 3, som ÖV mot par 23, Lennart Wiklund - Staffan Hedman
54 S+1 -650 0 0% 27 24.6%Kn765Kn83K1075Kn6 EK98432KKnK532
62 Ö-1 -100 4 18% 31 23.5%EKn653D10865ED10 102Kn7EDKn398652
Rond 4, som NS mot par 22, Kirstin Löfgren - Carin Dahlberg
74 S-2 -200 9 41% 40 26.0%10962EKD10981074 DKn873Kn8695K98
83NT Ö= -400 13 59% 53 30.1%D9532K742K383 75D97652ED754
Rond 5, som NS mot par 21, Britt Bergman - Leif Persson
93 V= -110 16 73% 69 34.9%EK10KD6Kn54Kn652 Kn42Kn10953109873
101 S+2 140 9 41% 78 35.5%8732ED87D10387 E965102E84ED54
Rond 6, som NS mot par 20, Rune Lind - Reidar Cedersund
113NT S-2 -100 0 0% 78 32.3%K105Kn43K1032E109 E6K109652Kn5KDKn
123D V-3 500 22 100% 100 37.9%1066EKn984K8764 KDKn1085475EKn105
Rond 7, som NS mot par 19, Björn Backlund - Åke Lindström
134 V= -620 4 18% 104 36.4%Kn81053EK10K9842 K952DKn9862E103
144 S+1 450 16 73% 120 39.0%Kn6593K865E1098 ED10873E84ED94
Rond 8, som ÖV mot par 18, Bertil Häggström - Lena Becksén
153 Ö-1 -50 7 32% 127 38.5%861084KD1072EK3 D92D532EKn6862
162 N= -90 11 50% 138 39.2%K8685421098D93 E943KKn10765E42
Rond 9, som NS mot par 17, Gun Thuvesson - Eva Engström
175 N-3 -150 5 23% 143 38.3%D2KDKn5432D4109 8743E96E873Kn7
182 N+1 140 11 50% 154 38.9%K84K973K7Kn764 Kn92E842EDKn96K
Rond 10, som ÖV mot par 16, Lennart Sohlin - Sune Häggbom
194 V-1 -100 7 32% 161 38.6%K542K97KDKn1095 D93EKn108482DKn3
203NT Ö+1 630 4 18% 165 37.5%EDED10765EKn4K9 Kn64K2D5ED10873
Rond 11, som NS mot par 15, Margareta Sandberg - Per Sandberg
212 Ö+1 -140 10 45% 175 37.9%DEKn32D9874853 98654K97K106E6
224 S+2 480 6 27% 181 37.4%EDKn5Kn1093K2E62 KD87542EDKn3K7
Rond 12, som NS mot par 26, Hans Selling - Agneta Danielsson
254 V+2 -680 7 32% 188 37.2%543KKn10953Kn83K K9276410765962
262 Ö-2 200 22 100% 210 39.8%ED10431032107K107 5D864ED643ED2