Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-02-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-02-26

Partävling, 15 bord, 29 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.1.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 24, Sune Häggbom - Lennart Sohlin
14 Ö-4 200 12.0 55% 12 55.0%E102E1076E107543 K76KD76KD4362
26 S+1 1390 16.0 73% 28 64.0%EKD9KD42EKDKn9 Kn1032EKn3108K732
Rond 2, Frirond
9  - 13.6 62% 41.6 63.3%E7E10873K98D104 103K654E106E976
10  - 13.6 62% 55.2 63.0%KKD9753E4KD95 94Kn42K8EKn6432
Rond 3, som ÖV mot par 19, Margareta Sandberg - Per Sandberg
114 V= 420 20.8 95% 76 69.4%ED87D86E96264 K10643EKn5874K5
122 Ö+1 140 13.2 60% 89.2 67.8%KKn5432K849D53 D1096D10K842KKn4
Rond 4, som ÖV mot par 18, Hans Selling - Börje Mattsson
132NT N-1 100 18.6 85% 107.8 70.3%K10D1062Kn932742 753Kn8543865KD
145 V+2 440 3.4 15% 111.2 63.4%KD1072E7429643 E952KD653EKKn2
Rond 5, som ÖV mot par 17, Margareta Risell - Elisabeth Åström
154 Ö-1 -50 8.8 40% 120 60.8%1094328EKD7Kn87 E75DKn2109652E6
162 N-1 50 5.5 25% 125.5 57.2%D10541082EKn982K 72KD6K73E10754
Rond 6, som NS mot par 16, Carin Dahlberg - Kirstin Löfgren
172 N= 110 16.5 75% 142 58.8%E9852Kn4108Kn932 643KD82E97ED4
18  50% 11.0 50% 153 58.1%109EKn2Kn75ED632 ED54310987439Kn
Rond 7, som NS mot par 30, Lennart Lindqvist - Sven Nyberg
191 S+1 110 15.4 70% 168.4 59.0%4Kn1076Kn109854D10 EKD92E937E976
204 Ö-3 300 20.8 95% 189.2 61.6%E97542836K987 89642KKn983E106
Rond 8, som ÖV mot par 29, Ingegerd Backlund - Inger Olsson
214 Ö+1 450 12.1 55% 201.3 61.1%D874EKKn76ED104 K961093EK7K853
223 S-1 50 17.5 80% 218.8 62.3%632Kn7DKn974K109 EDKn74653E2Kn87
Rond 9, som NS mot par 28, Elisabeth Domeij - Ulla Berglund
232 N= 90 17.5 80% 236.3 63.4%KDKn83Kn105EKn1065 875E94K976973
243 V= -140 13.2 60% 249.5 63.2%95D8753EDKn1087 Kn2KnK962DKn9752
Rond 10, som NS mot par 27, Arne Mulari - Renate Rhodin
251 V+4 -200 11.0 50% 260.5 62.5%432Kn32KD76D98 7E8651082K7654
26Pass 13.2 60% 273.7 62.4%D104753K9763K2 83EK84D2Kn10754
Rond 11, som NS mot par 26, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
275D Ö-4 800 22.0 100% 295.7 64.1%97KDKn1063Kn9768 D1032E94ED10765
283NT V-1 50 21.0 95% 316.7 65.5%6D96Kn975107653 9843Kn4K10ED942
Rond 12, som NS mot par 25, Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg
292 N+1 140 7.7 35% 324.4 64.2%K109EK942710976 Kn42D65ED853E3
304 Ö+2 -480 2.3 10% 326.7 62.0%1085E532D98EKn4 62KD8766431083