Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-02-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-02-19

Partävling, 15 bord, 29 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ulla Berglund - Elisabeth Domeij

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 30, Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist
14 N= 420 7.0 32% 7 32.0%Kn5EKn107643E6Kn5 EK83985109KD76
23NT V-2 100 10.0 45% 17 38.5%K9E10963Kn84243 108632K453EKn96
Rond 2, som NS mot par 29, Kerstin Engström - Eva Engström
32 N-1 -50 4.5 20% 21.5 32.3%105EK6E975K862 E7642D103D81095
42 V+1 -110 6.6 30% 28.1 31.8%D102KD972DKnKn83 EK653310874K64
Rond 3, som NS mot par 28, Britt Bergman - Leif Persson
52 Ö= -110 4.0 18% 32.1 29.0%D107K6109762K107 Kn542974E8EDKn3
65 V+1 -620 2.0 9% 34.1 25.7%K97654D10576E8 DKn82Kn6432D493
Rond 4, som NS mot par 27, Sven Nyberg - Lennart Lindqvist
74 S-1 -100 6.6 30% 40.7 26.3%KEKn1097ED1083E8 Kn876542475K53
83 V-3 150 21.9 100% 62.6 35.5%6E107542EK42ED DKn987D108710654
Rond 5, som NS mot par 23, Kerstin Selin - Torbjörn Larsson
154 Ö+3 -510 0.1 0% 62.7 31.6%Kn7108536EKD873 10597642DKn72Kn9
165 S= 450 15.4 70% 78.1 35.4%Kn86274D743653 EKD7KnE1098EKD10
Rond 6, som ÖV mot par 22, Margaretha Holmlund - Yngve Sandström
174 N-1 50 20.8 95% 98.9 40.8%84943EKn96Kn765 E976Kn1010743K98
186NT N-2 200 21.9 100% 120.8 45.8%K965986285482 Kn83K105Kn96EKn64
Rond 7, som ÖV mot par 21, Marianne Norström - Ann-Marie Norbäck
192 V-2 -200 2.3 10% 123.1 43.0%4D876D106KD1095 EKn1063E2E97563
204 V-1 -100 1.2 5% 124.3 40.3%E2963KKn632KD9 KDKn1098KD74Kn84
Rond 8, Frirond
21  - 10.0 45% 134.3 40.6%542647542EK53 D1063K105E93Kn104
22  - 10.0 45% 144.3 40.9%Kn42E92KKn976D2 7108342EKKn10973
Rond 9, som NS mot par 19, Margaretha Nehrer - Said Eliasson
233NT V+1 -630 17.5 80% 161.8 43.2%Kn975329D32Kn104 864D76EKn75862
243NT Ö+2 -460 5.5 25% 167.3 42.2%DKn763Kn969873Kn K9K107432D2K62
Rond 10, som NS mot par 18, Jeanette Jensen - Ylva Papp
254 S= 420 18.6 85% 185.9 44.4%KD853KKn939653 Kn4EDKn9764EKDKn
263 V+1 -130 20.8 95% 206.7 47.0%Kn4EKn982KDKn965 D9653K73532DKn
Rond 11, som ÖV mot par 17, Staffan Lindeborg - Siv Lindgren
272 N= -110 0.0 0% 206.7 44.7%KD626Kn43EKKn84 98754K1092ED73
282 N+1 -140 7.0 32% 213.7 44.1%KD9676K5KKn1095 Kn1031052DKn43763
Rond 12, som NS mot par 16, Margareta Sandberg - Per Sandberg
294 S= 620 13.2 60% 226.9 44.8%92D962E1053K76 EDKn764EK38E109
303NT S= 400 13.2 60% 240.1 45.5%K73E109439Kn986 E102K65EK8K1032