Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-02-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-02-12

Partävling, 14 bord, 27 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Liz Callbo - Karin Lodin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 21, Jan Berggren - Inger Byström
12 S= 110 7.7 35% 7.7 35.0%104Kn10987E64D82 ED532E3103EK95
24 V= -420 0.1 0% 7.8 17.5%E2ED87526E1097 1049643EKn75386
Rond 2, som NS mot par 20, Kirstin Löfgren - Carin Dahlberg
35 S+1 420 14.0 64% 21.8 33.0%E106Kn32KD5EKn53 549EKn97632D76
43NT V-3 300 22.0 100% 43.8 49.8%83KD87DKn4EKn84 109642E64210995
Rond 3, som NS mot par 19, Dan Mattsson - Ingalill Eriksson
52 N+2 130 18.6 85% 62.4 56.8%10EKn41096EK9743 K86531092KD265
64 V+2 -680 13.2 60% 75.6 57.3%549E10986Kn10864 D87632Kn545232
Rond 4, Frirond
7  - 12.0 55% 87.6 57.0%KKn524E642EK32 ED109833K973105
8  - 12.0 55% 99.6 56.8%964632642E932 EKn105KKn1098D8Kn4
Rond 5, som ÖV mot par 16, Lennart Lindqvist - Sven Nyberg
94 Ö= 620 14.3 65% 113.9 57.7%E10982943EK7D10 KDKn5KDKn5105252
10Pass 8.8 40% 122.7 55.9%86EKKn21097K1083 EKD31058647642
Rond 6, som NS mot par 15, Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist
114 Ö+1 -450 3.4 15% 126.1 52.2%1093Kn493EDKn762 62109752E85494
126NT N-4 -400 0.1 0% 126.2 47.8%K6K63EKKn96KD5 D943E97542E73
Rond 7, som ÖV mot par 28, Yvonne Sahlin - Inga-Lill Edin
134 V+1 650 13.2 60% 139.4 48.8%Kn10652ED10654E6 D843KKn2109KD107
143NT S-1 50 20.8 95% 160.2 52.1%ED72108E1059875 864954328432D
Rond 8, som NS mot par 27, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
153 Ö= -110 9.9 45% 170.1 51.6%K103EKKn10854765 7654254EK9882
163 N-1 -50 4.5 20% 174.6 49.6%KDKn9EK9K83262 8543Kn105495E93
Rond 9, som NS mot par 25, Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg
212 Ö= -110 7.7 35% 182.3 48.8%103EKn753KnE10987 94D84K109852KD
22Pass 13.2 60% 195.5 49.4%93210976EDKn7E5 E1074D8436D1043
Rond 10, som NS mot par 24, Åke Åberg - Bengt Eldered
233 S-1 -100 6.6 30% 202.1 48.4%7975KKn10972D102 D1062Kn63ED85E7
244 S= 420 21.9 100% 224 51.0%K1083KD1043Kn1087 E952EK10876K93
Rond 11, som ÖV mot par 23, Lennart Sohlin - Sune Häggbom
253NT Ö-2 -200 7.7 35% 231.7 50.2%Kn102EDKn97K9883 54653EKn4EK1076
262 S+2 -170 15.4 70% 247.1 51.1%965Kn632E96554 73E875732EKD7
Rond 12, som ÖV mot par 22, Lennart Berglund - Hans Selling
271NT S+2 -150 20.0 91% 267.1 52.8%973987Kn10Kn9853 D8E643K975742
284 V= 420 22.0 100% 289.1 54.8%Kn10653E8475D64 E4KDKn72K83E92