Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-02-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-02-05

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Bernt Strömberg - Fritiof Modig

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 18, Jeanette Jensen - Ylva Papp
13NT V+1 -430 5 23% 5 23.0%102D84E10653298 Kn98764Kn57DKn106
24 N+2 680 20 91% 25 57.0%K10543764D8ED2 E987EK9EKn107210
Rond 2, som NS mot par 16, Sven Nyberg - Lennart Lindqvist
53 N= 110 4 18% 29 44.0%DKn102KED96D954 3ED653Kn1075E73
65D N-5 -1100 0 0% 29 33.0%EKn4292DKn109862 D965Kn87DKn9433
Rond 3, som NS mot par 15, Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist
76 Ö= -1370 3 14% 32 29.2%Kn649532982653 108753EDKn761092
82 Ö+1 -140 10 45% 42 31.8%D10993Kn108742Kn8 72EKKn7E653765
Rond 4, som ÖV mot par 14, Arne Mulari - Renate Rhodin
94 Ö-1 -100 10 45% 52 33.7%KDKn10965K109432 428743EK7ED73
104 N-5 500 22 100% 74 42.0%8732653Kn43E82 Kn54EKDKn8E9665
Rond 5, som ÖV mot par 26, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
115 V-2 -100 8 36% 82 41.3%E1063EEKn10861086 DKn987593D92D4
124 V-3 -150 0 0% 82 37.2%43K43ED952EKn7 Kn52DKn871076K94
Rond 6, som NS mot par 25, Carin Dahlberg - Kirstin Löfgren
132 V-1 100 16 73% 98 40.5%K988643D93ED9 Kn62K5EKn1084K82
142 Ö= -110 10 45% 108 40.8%E103D4Kn109631063 D95KKn97752K94
Rond 7, som NS mot par 24, Agneta Danielsson - Hans Selling
153NT Ö-1 50 20 91% 128 44.7%EK9643EKn96Kn87 109432D87D8532
164 N+2 480 12 55% 140 45.4%K74Kn97543K10KKn 98ED1086E6ED92
Rond 8, som NS mot par 23, Lena Svensson - Marynett Ernback
172 V+3 -150 12 55% 152 46.1%7653D843D1084Kn KD108EKn69732D3
184 N+1 650 18 82% 170 48.3%EKn74Kn107654ED3 D5KD85432K762
Rond 9, som NS mot par 22, Marianne Nyberg - Margareta Ljunggren
193 S-2 -100 0 0% 170 45.5%KD965982D51073 EKn84K65EKKn1088
204 N+1 650 10 45% 180 45.4%E106E975KKnKn1084 43DKn104310EKD53
Rond 10, som ÖV mot par 21, Eivor Örlefors - Margaretha Nehrer
214 Ö= 420 6 27% 186 44.5%DKn854E762DEK10 E62DKn10Kn6DKn864
222NT S-2 100 17 77% 203 46.1%KKn97410763104ED 6KD52KKn753Kn87
Rond 11, som NS mot par 20, Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg
235 Ö-1 100 18 82% 221 47.8%98753K876E1082 KD1062104DKn7254
242 N-1 -50 11 50% 232 47.9%KKn10876E62DKn65 953DKn7KKn108398
Rond 12, som ÖV mot par 19, Margaretha Holmlund - Lilian Mårtensson
253NT N+2 -460 14 64% 246 48.6%1074384Kn107K873 Kn98521076298610
263NT N+2 -660 0 0% 246 46.6%636421054D10753 KDKn9872E93EE8