Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-01-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-01-22

Partävling, 15 bord, 30 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Marianne Norström - Ann-Marie Norbäck

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 29, Britt Bergman - Leif Persson
11NT V-1 -50 4 18% 4 18.0%D865KD871041063 EKn104E963KD7K7
24 S+1 -650 10 45% 14 31.5%863E84383K1062 94Kn97652Kn10985
Rond 2, som ÖV mot par 28, Carin Dahlberg - Kirstin Löfgren
33 S-1 50 20 91% 34 51.3%EK5EKn874Kn6262 D10842387D10843
43NT N+1 -630 5 23% 39 44.2%K103D8KKKn98654 942K965953272
Rond 3, som ÖV mot par 27, Lennart Wiklund - Kjell du Puy
51 S+3 -170 3 14% 42 38.2%EKn3Kn64DKn105363 965421095E76ED
63 N-1 50 12 55% 54 41.0%KKn525D82E10863 1063D1098E3KDKn9
Rond 4, som NS mot par 26, Elisabeth Domeij - Yngve Sandström
74 Ö+1 -650 10 45% 64 41.6%E4395Kn87654K4 Kn1098764109ED97
83 S-1 -50 2 9% 66 37.5%E76108543EKn6105 K52EKn62K109273
Rond 5, som NS mot par 25, Egon Bohman - Margaretha Holmlund
95 Ö-1 100 21 95% 87 43.9%98753D773D642 ED6429841082E3
102NT Ö+3 -210 12 55% 99 45.0%963Kn1097D79752 KKn7D8654298EKn
Rond 6, som ÖV mot par 24, Jeanette Jensen - Ylva Papp
115 V= 450 7 32% 106 43.8%9543E109743652 EKD6DKn82K4E107
123NT S-1 100 18 82% 124 47.0%E64E973Kn92Kn76 1085652E103E932
Rond 7, som NS mot par 23, Agneta Danielsson - Hans Selling
133NT S-3 -300 0 0% 124 43.4%75ED432K1074Kn9 EKnKn87ED6ED1052
143NT Ö+1 -430 4 18% 128 41.6%9865863DKn652D DKn43ED424Kn1032
Rond 8, som NS mot par 22, Inga-Lill Edin - Yvonne Sahlin
152 N+1 140 15 68% 143 43.3%D8642KKn534KD9 K5398976EKn742
164 V= -620 8 36% 151 42.9%6432Kn9672Kn965 87KD10754DKn10810
Rond 9, som NS mot par 21, Ingegerd Backlund - Åke Åberg
172 N+1 110 19 86% 170 45.4%KDE63D96DKn765 EKn972721083K94
185D N-3 -800 0 0% 170 42.9%D5Kn398743E972 K9876KKn62KD43
Rond 10, som NS mot par 20, Said Eliasson - Margaretha Nehrer
193NT V+1 -630 7 32% 177 42.3%96K979743Kn842 EKn108Kn843Kn10853
205 V-1 100 19 86% 196 44.5%KKn7D8762932K7 D1065432Kn3D1076
Rond 11, som NS mot par 19, Arne Mulari - Renate Rhodin
213 S+1 170 18 82% 214 46.3%8752D75EED765 96EKn106497KKn84
224 V+1 -650 6 27% 220 45.4%Kn64310KD1094K53 D1097232EKn6586
Rond 12, som NS mot par 30, Inger Byström - Ingalill Eriksson
293NT V-1 100 21 95% 241 47.6%E7654DKnKn79873 D92E96531084K5
302 V= -110 9 41% 250 47.3%1073EK94E72E43 6210875KKn108398