Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-01-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-01-22

Partävling, 15 bord, 30 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Inger Svensson - Inga-Lisa Svanstedt

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 21, Ingegerd Backlund - Åke Åberg
14 Ö-1 50 18 82% 18 82.0%K9724E92DKn542 3Kn1052Kn8653E98
24 S= 620 0 0% 18 41.0%EK5K6542EDKn93 DKn1072D10EKD774
Rond 2, som ÖV mot par 20, Said Eliasson - Margaretha Nehrer
32 S= -90 18 82% 36 54.7%EK5EKn874Kn6262 D10842387D10843
42NT N= -120 14 64% 50 57.0%K103D8KKKn98654 942K965953272
Rond 3, som NS mot par 19, Arne Mulari - Renate Rhodin
53 S-1 -100 6 27% 56 51.0%8732K942K10542 KD107EKD88Kn987
62 V+2 -130 3 14% 59 44.8%E874KKn632Kn974 D9E74K10765452
Rond 4, som NS mot par 18, Björn Backlund - Anders Jakobsson
74 Ö+2 -680 0 0% 59 38.4%E4395Kn87654K4 Kn1098764109ED97
83 Ö-2 100 13 59% 72 41.0%E76108543EKn6105 K52EKn62K109273
Rond 5, som NS mot par 17, Jan Berggren - Kurt Reinholdsson
94 Ö+1 -650 0 0% 72 36.4%98753D773D642 ED6429841082E3
103NT Ö+2 -660 2 9% 74 33.7%963Kn1097D79752 KKn7D8654298EKn
Rond 6, som NS mot par 16, Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist
114 V+1 -450 15 68% 89 36.8%Kn2K5EKn98732D6 10876D10KKn98543
123NT S= 600 21 95% 110 41.7%KDKn97Kn108486D4 32KDKD754K1085
Rond 7, som NS mot par 30, Inger Byström - Ingalill Eriksson
133NT S+2 660 19 86% 129 45.1%75ED432K1074Kn9 EKnKn87ED6ED1052
142 V= -90 16 73% 145 47.1%9865863DKn652D DKn43ED424Kn1032
Rond 8, som NS mot par 26, Elisabeth Domeij - Yngve Sandström
212 S+4 230 20 91% 165 50.0%8752D75EED765 96EKn106497KKn84
224 V+1 -650 6 27% 171 48.6%Kn64310KD1094K53 D1097232EKn6586
Rond 9, som ÖV mot par 25, Egon Bohman - Margaretha Holmlund
231 N= -70 15 68% 186 49.7%Kn7342EDKn8DKn86 D94E1096K32753
241NT S= -90 8 36% 194 48.9%EK85KKn92DKn1096 Kn738547643KKn5
Rond 10, som ÖV mot par 24, Jeanette Jensen - Ylva Papp
252NT S-1 50 19 86% 213 50.9%43Kn873Kn864254 E1076E4D93ED102
263 V-1 -100 4 18% 217 49.2%73Kn87273EKn1095 EKD942K64EKn76
Rond 11, som ÖV mot par 23, Agneta Danielsson - Hans Selling
274 S-1 50 21 95% 238 51.4%EKn96575296952 4DKn43108753DKn6
284 V-2 -100 4 18% 242 49.9%Kn721086K4EKn632 E86543KKn432D8
Rond 12, som NS mot par 22, Inga-Lill Edin - Yvonne Sahlin
292 V+2 -130 6 27% 248 48.9%E7654DKnKn79873 D92E96531084K5
302 Ö-1 50 13 59% 261 49.3%1073EK94E72E43 6210875KKn108398