Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-01-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-01-15

Partävling, 14 bord, 28 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 17, Arne Mulari - Renate Rhodin
14 V-1 50 11 50% 11 50.0%K6E10987427363 DKn8K63E984Kn104
24 Ö-2 100 20 91% 31 70.5%E10Kn10643DKn4397 D6439775KD1082
Rond 2, som NS mot par 15, Sven Nyberg - Lennart Lindqvist
34 N+3 510 17 77% 48 72.7%KDKn10976K984Kn8 EKn852EK43E392
43 S= 110 9 41% 57 64.8%1062D43E874K108 94K10K10632EKn73
Rond 3, som ÖV mot par 28, Marianne Norström - Ann-Marie Norbäck
53NT V= 400 17 77% 74 67.2%E6DKn876Kn32D73 KD39E10874EK108
62NT N+1 -150 2 9% 76 57.5%D106K9763E103D9 Kn943D58KKn7542
Rond 4, som NS mot par 27, Sune Häggbom - Lennart Sohlin
73NT S+1 630 8 36% 84 54.4%KD1084E10D109429 E5KKnEK5D76532
84 V+1 -450 1 5% 85 48.2%KnEKn75474E7543 9310983ED10963Kn
Rond 5, som ÖV mot par 26, Anna Greta Bäck - Lena Becksén
92NT S+2 -180 16 73% 101 51.0%KD74394Kn76K108 1062D8763K8954
103NT V-1 -100 6 27% 107 48.6%62K9864Kn2E987 ED3E5E964D1052
Rond 6, som NS mot par 25, Lars Olsson - Kurt Norström
114 Ö-1 50 19 86% 126 52.0%E98KDKn86Kn7382 D3972D6549764
123D V-3 500 0 0% 126 47.7%EK3KKn76E64E62 DD942K3KKn9853
Rond 7, som NS mot par 23, Marianne Nyberg - Margareta Ljunggren
174 N+1 450 17 77% 143 49.9%KD9653297298E EKn8E8D542K542
183 N= 110 8 36% 151 48.9%KKn62E5KKn98984 D10493E6543E52
Rond 8, som NS mot par 22, Lilian Mårtensson - Yngve Sandström
192 Ö-2 200 20 91% 171 51.7%65DKn10K10975D43 EKn929432ED2102
202 V-1 100 7 32% 178 50.5%4K102D853EKKn52 Kn876532Kn974106
Rond 9, som ÖV mot par 21, Margareta Sandberg - Per Sandberg
212 Ö+1 110 6 27% 184 49.1%ED43102E9765D9 Kn296543KDKn8E7
222 S+1 -110 9 41% 193 48.7%87543Kn94KnKKn82 D1096E853D10654
Rond 10, som ÖV mot par 20, Dan Mattsson - Ingalill Eriksson
233NT S+2 -660 6 27% 199 47.5%642DK83Kn86543 K93Kn9753D9497
242 Ö= 110 22 100% 221 50.1%D98K9E103ED1073 1053EKn86297622
Rond 11, som NS mot par 19, Jeanette Jensen - Ylva Papp
254 N+1 450 18 82% 239 51.7%EKKnK7Kn865ED85 4ED5432K104362
265 V-1 100 11 50% 250 51.6%E652DKn72KnED54 KD98457639762
Rond 12, som NS mot par 18, Said Eliasson - Margaretha Nehrer
272 N+2 170 13 59% 263 51.9%EK76239632Kn98 D1095EKD1086775
282D V-2 300 22 100% 285 53.9%DKn1076310598364 8EDKn96KKn7E985