Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-01-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-01-15

Partävling, 14 bord, 28 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 22, Lilian Mårtensson - Yngve Sandström
12 Ö+1 140 21 95% 21 95.0%E74Kn5KDKn6ED87 109532D1052K952
23NT V-2 -100 2 9% 23 52.0%Kn972EKD85E10Kn3 K852K9862E654
Rond 2, som NS mot par 21, Margareta Sandberg - Per Sandberg
34 N+1 450 7 32% 30 45.3%KDKn10976K984Kn8 EKn852EK43E392
42 S+2 130 15 68% 45 51.0%1062D43E874K108 94K10K10632EKn73
Rond 3, som NS mot par 19, Jeanette Jensen - Ylva Papp
93NT S= 400 12 55% 57 51.8%Kn5102ED95432D3 E98EKKn510EKn762
104 V-2 200 19 86% 76 57.5%K975D32KD10843 Kn1084Kn107753KKn6
Rond 4, som NS mot par 18, Said Eliasson - Margaretha Nehrer
112 Ö+2 -170 10 45% 86 55.7%E98KDKn86Kn7382 D3972D6549764
124D V-4 800 14 64% 100 56.8%EK3KKn76E64E62 DD942K3KKn9853
Rond 5, som ÖV mot par 17, Arne Mulari - Renate Rhodin
135 N-2 200 22 100% 122 61.6%DKn9542KE54Kn85 103E9632D107642
143 V= 140 16 73% 138 62.7%KKn54Kn8KKn97297 E10632E105D4K106
Rond 6, som ÖV mot par 16, Ulla Berglund - Egon Bohman
153NT V+1 430 17 77% 155 64.0%EKD954KD52864 3E43K1063EKKn53
163NT S-1 50 12 55% 167 63.2%E76D985D1086EKn 432Kn10643K4D64
Rond 7, som NS mot par 15, Sven Nyberg - Lennart Lindqvist
172 N+3 200 2 9% 169 59.1%KD9653297298E EKn8E8D542K542
183 Ö= -140 4 18% 173 56.1%KKn62E5KKn98984 D10493E6543E52
Rond 8, som NS mot par 28, Marianne Norström - Ann-Marie Norbäck
193 Ö= -110 2 9% 175 53.0%65DKn10K10975D43 EKn929432ED2102
203NT Ö-1 100 7 32% 182 51.7%4K102D853EKKn52 Kn876532Kn974106
Rond 9, som NS mot par 27, Sune Häggbom - Lennart Sohlin
213 Ö+2 -150 3 14% 185 49.5%K976EKD1042Kn62 1085Kn873K108543
225 S-1 -50 7 32% 192 48.5%KD762985432103 EKKn210EK7ED976
Rond 10, som NS mot par 25, Lars Olsson - Kurt Norström
233NT S+1 630 10 45% 202 48.3%D1087EK104752D2 EKn5862EKn106EK10
241NT Ö-1 50 13 59% 215 48.9%K76D107D4K9654 EKn42543KKn85Kn8
Rond 11, som ÖV mot par 24, Inga-Lill Edin - Yvonne Sahlin
252 N+2 -130 20 91% 235 50.9%1096532Kn897KKn4 D871096ED210973
264 Ö-2 -200 8 36% 243 50.2%Kn107EK1098695Kn10 343EKD10842K83
Rond 12, som NS mot par 23, Marianne Nyberg - Margareta Ljunggren
275 V-2 100 4 18% 247 48.8%EK76239632Kn98 D1095EKD1086775
282NT Ö-1 50 16 73% 263 49.8%DKn1076310598364 8EDKn96KKn7E985