Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-01-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-01-15

Partävling, 14 bord, 28 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Inger Olsson - Ingegerd Backlund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 16, Ulla Berglund - Egon Bohman
33 N+2 200 0 0% 0 0.0%KDKn10976K984Kn8 EKn852EK43E392
42 Ö= -110 0 0% 0 0.0%1062D43E874K108 94K10K10632EKn73
Rond 2, som NS mot par 15, Sven Nyberg - Lennart Lindqvist
52NT V+1 -150 8 36% 8 12.0%84E10532KD6564 Kn109752K49Kn952
62 N+2 130 13 59% 21 23.8%E5EKn102KD951086 K87284Kn7642E3
Rond 3, som ÖV mot par 28, Marianne Norström - Ann-Marie Norbäck
73 S= -110 22 100% 43 39.0%Kn76294873KKn108 93D876532Kn6E4
84 V= 420 13 59% 56 42.3%D7626Kn52KD1092 EK10854KD2K886
Rond 4, som ÖV mot par 27, Sune Häggbom - Lennart Sohlin
95 N+1 -420 4 18% 60 38.9%KD74394Kn76K108 1062D8763K8954
102 N-2 200 22 100% 82 46.5%62K9864Kn2E987 ED3E5E964D1052
Rond 5, som NS mot par 26, Anna Greta Bäck - Lena Becksén
114 V= -420 2 9% 84 42.3%E98KDKn86Kn7382 D3972D6549764
123NT N+3 690 8 36% 92 41.7%EK3KKn76E64E62 DD942K3KKn9853
Rond 6, som NS mot par 25, Lars Olsson - Kurt Norström
134 Ö-3 300 18 82% 110 45.4%E87Kn75KKn86323 K6D1084D1097EK9
144 V-2 100 18 82% 128 48.4%D97643E103E543 D987K2865DKn82
Rond 7, som NS mot par 24, Inga-Lill Edin - Yvonne Sahlin
154 Ö-2 100 21 95% 149 52.0%Kn2Kn9765E974D9 108761082DKn81072
162 Ö-4 400 20 91% 169 54.8%Kn10982932K10852 KD5EK7EKn75973
Rond 8, som NS mot par 22, Lilian Mårtensson - Yngve Sandström
174 N= 420 8 36% 177 53.5%KD9653297298E EKn8E8D542K542
183 N+1 130 12 55% 189 53.6%KKn62E5KKn98984 D10493E6543E52
Rond 9, som ÖV mot par 21, Margareta Sandberg - Per Sandberg
19Pass 14 64% 203 54.2%87K865843EK86 KD1043E7Kn6Kn975
202 V= 90 22 100% 225 56.8%ED9D63E742987 K10E85KKn96D1043
Rond 10, som NS mot par 20, Dan Mattsson - Ingalill Eriksson
213 Ö+1 -130 10 45% 235 56.2%K976EKD1042Kn62 1085Kn873K108543
222 S+1 110 13 59% 248 56.3%KD762985432103 EKKn210EK7ED976
Rond 11, som ÖV mot par 19, Jeanette Jensen - Ylva Papp
233NT S= -600 15 68% 263 56.9%642DK83Kn86543 K93Kn9753D9497
241 Ö= 80 17 77% 280 57.8%D98K9E103ED1073 1053EKn86297622
Rond 12, som NS mot par 18, Said Eliasson - Margaretha Nehrer
254 N= 420 6 27% 286 56.4%EKKnK7Kn865ED85 4ED5432K104362
264 V-1 100 11 50% 297 56.2%E652DKn72KnED54 KD98457639762