Kommande tävlingar
15/11 Svenska cupen slutspel
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2018-10-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2018-10-23

Partävling, 13 bord, 25 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Bo Byléhn - Inger Byström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 17, Jeanette Jensen - Ylva Papp
12 Ö-1 50 15.0 68% 15 68.0%872KKn985Kn107E5 964E43E83Kn876
24 Ö-1 50 11.0 50% 26 59.0%K4EKn75E5432109 8242D10986EKn64
Rond 2, Frirond
3  - 12.6 57% 38.6 58.3%1089743EKn2EKDKn Kn4E102D10873743
4  - 12.6 57% 51.2 58.0%EK210975D85DKn5 D5D6210932E642
Rond 3, som NS mot par 15, Staffan Lindeborg - Siv Lindgren
52 N= 110 11.0 50% 62.2 56.4%D86K109747632K KKn5Kn832EKn8E104
62 N+1 140 12.1 55% 74.3 56.2%9862EKn543102E7 ED107D982E8686
Rond 4, som ÖV mot par 14, Margaretha Nehrer - Said Eliasson
73NT Ö+1 630 17.5 80% 91.8 59.6%E2ED97DKn106432 D9754EDKn7485K
84 N+1 -450 12.1 55% 103.9 59.0%8E5K87432Kn1092 96KD9842109843
Rond 5, som NS mot par 26, Arne Mulari - Tomas Holmin
94 S+1 450 18.6 85% 122.5 61.9%K75EK104D84397 EKn1083D9EKn52Kn4
103NT Ö-1 100 19.7 90% 142.2 64.7%KKn210K752Kn10953 D75DKn29863D86
Rond 6, som ÖV mot par 25, Kerstin Hedehag - Renate Rhodin
113NT N+1 -430 0.1 0% 142.3 58.8%975E94210952K6 E43K875D843Kn2
125D V-4 -800 0.1 0% 142.4 53.9%K108K109710761093 Kn34DKn98KD7652
Rond 7, som NS mot par 24, Britt Bergman - Leif Persson
134 N+1 650 17.5 80% 159.9 55.9%D9532E9EK7865 K87KD5D4EDKn93
145 N-1 -50 6.6 30% 166.5 54.1%Kn7Kn5EKDKn964K3 983ED10982E982
Rond 8, som NS mot par 22, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
174 N+3 510 21.9 100% 188.4 57.1%EKn109543KnKnEKD9 D8D64KD1075Kn52
18Pass 13.2 60% 201.6 57.3%KDKD9310297543 962872KDKn93K10
Rond 9, som NS mot par 21, Elisabeth Domeij - Yngve Sandström
193NT N-2 -100 1.2 5% 202.8 54.2%EDKn86Kn75752KKn K5E4K643E9732
204 V= -620 8.8 40% 211.6 53.4%K863D6942D876 5K73KD865Kn532
Rond 10, som ÖV mot par 20, Eva Ribbenberg - Anneli Sagersten
213NT N= -600 9.9 45% 221.5 53.0%109632E8D975D8 5410764643K764
224 S= -420 13.2 60% 234.7 53.4%6EK87497421096 Kn102D1062D106E52
Rond 11, som ÖV mot par 19, Åke Åberg - Bengt Eldered
232NT Ö+1 150 19.7 90% 254.4 55.1%KDKnKn52K2E10632 1098D63E54KKn87
245 N-3 150 21.9 100% 276.3 57.1%DKn10K10976529107 E724KEDKn96542
Rond 12, som NS mot par 18, Dan Mattsson - Ingalill Eriksson
253 N+1 130 15.4 70% 291.7 57.7%EKD5K1059853105 86DKn934KDKn764
262 N-2 -200 11.0 50% 302.7 57.4%EKnKn74EKKn74D65 D10963109359872