Kommande tävlingar
15/11 Svenska cupen slutspel
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2018-10-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2018-10-23

Partävling, 13 bord, 25 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ingrid Wahlberg - Britta Sundberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 26, Arne Mulari - Tomas Holmin
12 Ö= -110 4.0 18% 4 18.0%872KKn985Kn107E5 964E43E83Kn876
24 Ö-1 50 11.0 50% 15 34.0%K4EKn75E5432109 8242D10986EKn64
Rond 2, som ÖV mot par 25, Kerstin Hedehag - Renate Rhodin
31NT N+1 -120 0.1 0% 15.1 22.7%K9732K8K965109 ED65DKn6548652
41NT V+1 120 19.7 90% 34.8 39.5%Kn98643Kn3K7K109 107EK84EKn64873
Rond 3, som NS mot par 24, Britt Bergman - Leif Persson
52 S= 110 11.0 50% 45.8 41.6%D86K109747632K KKn5Kn832EKn8E104
63 N= 140 12.1 55% 57.9 43.8%9862EKn543102E7 ED107D982E8686
Rond 4, som ÖV mot par 23, Lennart Lindqvist - Sven Nyberg
74 N-6 600 13.2 60% 71.1 46.1%E2ED97DKn106432 D9754EDKn7485K
84 N+1 -450 12.1 55% 83.2 47.2%8E5K87432Kn1092 96KD9842109843
Rond 5, som NS mot par 22, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
93 S+2 200 6.6 30% 89.8 45.3%K75EK104D84397 EKn1083D9EKn52Kn4
104 Ö= -620 8.8 40% 98.6 44.8%KKn210K752Kn10953 D75DKn29863D86
Rond 6, som NS mot par 20, Eva Ribbenberg - Anneli Sagersten
134 N-1 -100 2.3 10% 100.9 41.6%D9532E9EK7865 K87KD5D4EDKn93
145 N-1 -50 6.6 30% 107.5 40.7%Kn7Kn5EKDKn964K3 983ED10982E982
Rond 7, som NS mot par 19, Åke Åberg - Bengt Eldered
154 S+3 710 6.6 30% 114.1 39.8%KKn983Kn44K9874 E10752EKD7E7EKn
163 N-3 -150 0.1 0% 114.2 37.0%7ED6E872Kn9652 K10985435436ED
Rond 8, som ÖV mot par 18, Dan Mattsson - Ingalill Eriksson
174 N+1 -450 9.9 45% 124.1 37.5%7K109872983873 K62E53E6421064
18Pass 8.8 40% 132.9 37.7%Kn107Kn1054E86E62 E8543E6754DKn8
Rond 9, som ÖV mot par 17, Jeanette Jensen - Ylva Papp
193NT S= -400 4.5 20% 137.4 36.6%74K10986EDD654 10932D32Kn1098108
204 Ö-2 -200 1.2 5% 138.6 34.9%E10974EKn73K1094 DKn2Kn1098542E10E
Rond 10, Frirond
21  - 8.6 39% 147.2 35.1%EKn8Kn932EKn108E9 KD7KD5K2Kn10532
22  - 8.6 39% 155.8 35.3%873Kn5EKKn53K84 EKD954938DKn73
Rond 11, som NS mot par 15, Staffan Lindeborg - Siv Lindgren
232 Ö+2 -130 11.0 50% 166.8 36.0%7642EK8D87395 E5310974Kn1096D4
245 N-1 -50 6.6 30% 173.4 35.7%83EKnE1086543K8 K9654D83DKn723
Rond 12, som NS mot par 14, Margaretha Nehrer - Said Eliasson
254 V-4 400 21.9 100% 195.3 38.5%EKD5K1059853105 86DKn934KDKn764
262 N-2 -200 11.0 50% 206.3 39.0%EKnKn74EKKn74D65 D10963109359872