Kommande tävlingar
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2018-10-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2018-10-23

Partävling, 13 bord, 25 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ulf Henriksson - Staffan Hedman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 25, Kerstin Hedehag - Renate Rhodin
12 Ö-1 50 15.0 68% 15 68.0%872KKn985Kn107E5 964E43E83Kn876
24 Ö-2 100 20.0 91% 35 79.5%K4EKn75E5432109 8242D10986EKn64
Rond 2, som ÖV mot par 24, Britt Bergman - Leif Persson
34 Ö-1 -100 2.3 10% 37.3 56.3%K9732K8K965109 ED65DKn6548652
42 Ö-1 -100 3.4 15% 40.7 46.0%Kn98643Kn3K7K109 107EK84EKn64873
Rond 3, som ÖV mot par 23, Lennart Lindqvist - Sven Nyberg
53 S-1 100 17.5 80% 58.2 52.8%E94D6105DKn7632 10732E5KD94985
62 Ö+2 130 21.9 100% 80.1 60.7%KK6K973KKn10952 Kn543107DKn54D43
Rond 4, som NS mot par 22, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
73NT Ö+1 -630 4.5 20% 84.6 54.9%KKn82K8K10432E7 1063109653Kn6985
84 N+1 450 9.9 45% 94.5 53.6%EKD1032KnEKn6EK5 Kn75410763D5D76
Rond 5, som NS mot par 21, Elisabeth Domeij - Yngve Sandström
93NT S= 400 12.1 55% 106.6 53.8%K75EK104D84397 EKn1083D9EKn52Kn4
104 Ö= -620 8.8 40% 115.4 52.4%KKn210K752Kn10953 D75DKn29863D86
Rond 6, som NS mot par 20, Eva Ribbenberg - Anneli Sagersten
114 S-1 -50 0.1 0% 115.5 47.6%82D103KKn6ED874 KDKn106Kn6E710953
124 N= 620 16.5 75% 132 49.9%E74E8532E5438 D9652DKn6K2EKn4
Rond 7, som NS mot par 19, Åke Åberg - Bengt Eldered
134 N+1 650 17.5 80% 149.5 52.2%D9532E9EK7865 K87KD5D4EDKn93
144 N= 130 16.5 75% 166 53.9%Kn7Kn5EKDKn964K3 983ED10982E982
Rond 8, som NS mot par 18, Dan Mattsson - Ingalill Eriksson
157 N= 2210 21.9 100% 187.9 56.9%KKn983Kn44K9874 E10752EKD7E7EKn
163 S+2 200 17.5 80% 205.4 58.4%7ED6E872Kn9652 K10985435436ED
Rond 9, som NS mot par 17, Jeanette Jensen - Ylva Papp
174 N+1 450 12.1 55% 217.5 58.2%EKn109543KnKnEKD9 D8D64KD1075Kn52
18Pass 13.2 60% 230.7 58.3%KDKD9310297543 962872KDKn93K10
Rond 10, Frirond
19  - 13.3 61% 244 58.4%74K10986EDD654 10932D32Kn1098108
20  - 13.3 61% 257.3 58.5%E10974EKn73K1094 DKn2Kn1098542E10E
Rond 11, som NS mot par 15, Staffan Lindeborg - Siv Lindgren
213NT N+2 660 21.9 100% 279.2 60.5%EKn8Kn932EKn108E9 KD7KD5K2Kn10532
224 S+1 450 19.7 90% 298.9 61.9%873Kn5EKKn53K84 EKD954938DKn73
Rond 12, som NS mot par 26, Arne Mulari - Tomas Holmin
253NT Ö-1 100 9.9 45% 308.8 61.1%EKD5K1059853105 86DKn934KDKn764
263 S-2 -200 11.0 50% 319.8 60.7%EKnKn74EKKn74D65 D10963109359872