Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2018-10-09 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2018-10-09

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Marianne Nyberg - Ulla Berglund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Arne Mulari - Lennart Wiklund
12NT Ö= -120 7 32% 7 32.0%D84984ED108252 E963E7296D963
26NT Ö= -990 0 0% 7 16.0%9843KKn10942Kn107 Kn1076Kn108742652
Rond 2, som ÖV mot par 13, Margaretha Nehrer - Åke Åberg
35 N-1 50 22 100% 29 44.0%K96432K2EKKn103 D8779875321054
44 S+1 -150 7 32% 36 41.0%ED962KKn93D638 Kn84310659874E2
Rond 3, som NS mot par 24, Kerstin Hedehag - Sverker Ernback
54 S+3 710 11 50% 47 42.8%ED8K64Kn3EKKn53 K1096542ED32D7
62 V-1 100 10 45% 57 43.2%E109545D95D1074 KD86K97328383
Rond 4, som NS mot par 23, Reidar Cedersund - Leif Persson
74 S-1 -100 2 9% 59 38.3%D8E94ED843K95 EKn5KD53K610643
83 S-2 -100 5 23% 64 36.4%975864EKDKnK107 ED106K1010752D98
Rond 5, som NS mot par 22, Ann-Marie Norbäck - Britt Bergman
94 S-1 -50 4 18% 68 34.3%K865E10532ED24 ED9721086DKn762
104 S-1 -100 14 64% 82 37.3%K63D43EKn1073D9 Kn92KKn9652D657
Rond 6, som ÖV mot par 21, Lennart Sohlin - Sune Häggbom
116 N= -920 2 9% 84 34.7%Kn7354K8742E85 109842Kn62109543
122 N+2 -170 5 23% 89 33.8%Kn3E107Kn10854D43 K5Kn842E973Kn72
Rond 7, som ÖV mot par 20, Bo Byléhn - Lena Becksén
133 Ö+1 170 12 55% 101 35.4%6532E10843KD98 EDKnKKn6Kn642K76
142 N+3 -200 11 50% 112 36.4%D52KD65982K65 Kn93E10476510842
Rond 8, som NS mot par 19, Gudrun Nordkvist - Dan Mattsson
156NT S-2 -200 1 5% 113 34.3%6E863E104EKD86 EK532107K85Kn102
164 Ö+1 -650 2 9% 115 32.8%Kn108410EK976542 93DKn8D83DKn1097
Rond 9, som NS mot par 18, Yvonne Sahlin - Inga-Lill Edin
173 Ö-3 150 18 82% 133 35.6%E102DKn1082KEK105 Kn97476D872862
182NT V+1 -150 20 91% 153 38.7%KD62EK832Kn742 87Kn10632Kn109863
Rond 10, som NS mot par 17, Rune Lind - Staffan Lindeborg
195 S= 400 2 9% 155 37.2%D1098KKn87EKn1096 EED4EKn93D8432
203 Ö+2 -200 15 68% 170 38.7%75103KDKn2DKn765 K98687E987332
Rond 11, som NS mot par 16, Anneli Sagersten - Fritiof Modig
211NT N+1 120 15 68% 185 40.1%EKn104E75394EK4 D8D62K6398753
223NT S+2 460 20 91% 205 42.4%D103EK1076421032 E854D92ED83EKn
Rond 12, som ÖV mot par 15, Elisabeth Domeij - Eivor Örlefors
233NT N+1 -630 3 14% 208 41.2%K97425D863Kn95 D658643K2K1063
244 N= -420 3 14% 211 40.0%105DKn104294E942 942EK3E2108763