Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Falu BK » Simultan 2018-10-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Falu BK

Simultan 2018-10-28

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Lisbet Mattsson - Annelie Ström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 3, Yvonne Sundin - Sten Lundén
13 S= -110 3.00 25% 3 25.0%D643E96D872Kn3 K109D732EKKn974
24 S= -620 5.00 42% 8 33.5%984EK10432E987 10692Kn85KD10432
Rond 2, som ÖV mot par 10, Inger Färjeson - Lisbeth Anvill
34 S= -420 3.00 25% 11 30.7%108729KKn932DKn3 D9610732D106E84
44 Ö-1 -100 7.00 58% 18 37.5%E8108543E76KD6 DKn1076EKn6KKn543
Rond 3, som NS mot par 12, Lars Thuresson - Hans-Erik Hedström
53 Ö= -110 6.00 50% 24 40.0%Kn1094EK82KKn874 E328632Kn76D52
64 S= 420 4.00 33% 28 38.8%D5D109542K9722 EKn6EKKn103EKKn64
Rond 4, som ÖV mot par 14, Mona Svevar - Gunnel Kling
71NT V+2 150 12.00 100% 40 47.6%85210965108EKn98 KDKKn2D54KD765
83 N+1 -130 10.00 83% 50 52.0%KKn5Kn6324D10952 8742D87D1095Kn7
Rond 5, som ÖV mot par 4, Carina Camara - Hans Andersson
92 V= 110 9.00 75% 59 54.6%D982Kn65KDKnDKn2 EK64D998541085
103NT V+2 660 10.00 83% 69 57.4%E43Kn763EKD1053 852K2Kn8EKD764
Rond 6, som ÖV mot par 9, Lars-Åke Jansson - Stig Ericson
113 S= -110 5.00 42% 74 56.0%K74D9543KK876 32E210653ED1095
123 V+2 200 6.00 50% 80 55.5%D542KKn8K92985 EKn1087D105ED834
Rond 7, som ÖV mot par 8, Ingrid Engström - Kerstin Edström
134D N-2 500 6.00 50% 86 55.1%ED1072ED54E653 94K8KKn10987622
143NT N+2 -460 0.00 0% 86 51.1%Kn986D8296E1052 E7410653875284
Rond 8, som NS mot par 1, Louise Fredriksson - Miro Bakrac
154 V= -420 4.00 33% 90 49.9%97108763E107432 Kn873D10843EKn59
163 S= 140 11.00 92% 101 52.6%D52ED539410762 EKn78642E75ED9
Rond 9, som NS mot par 7, Inger Backlund - Lena Grönberg
175D Ö-4 800 12.00 100% 113 55.4%6EK10K109852Kn42 KKn108795EK10865
183 V+3 -170 10.00 83% 123 56.9%Kn874K9642102108 K932D10538K965
Rond 10, som NS mot par 2, Agneta Uddenberg - Marianne Kierkegaard
191 N+1 110 10.00 83% 133 58.3%ED1098E63953DKn Kn71052Kn874E987
202NT N-2 -200 1.00 8% 134 55.8%EK765K9Kn102EK3 9D107432873D74
Rond 11, som ÖV mot par 13, Joyce Fahlstad - Beate Haslum Nilsson
215 Ö-2 -100 0.00 0% 134 53.1%K109EK976354Kn7 ED7597EKD9852
224 S+1 -450 5.00 42% 139 52.6%D6498E876Kn873 E775109432D1092
Rond 12, som NS mot par 6, Gunbritt Dalmanner - Inga-Lill Nordin
232 Ö+2 -130 3.00 25% 142 51.4%D1095DKn854EKn107 632E63D754386
243 N+1 130 8.00 67% 150 52.0%106E86KKn87DKn106 DKD1075E1096K87