Kommande tävlingar
25/06 Ölandsveckan 2018 - Kval dag 1
28/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, d
29/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, s
Rapporterade tävlingar
19/05 Guld-IAF
04/05 Rekryteringsträff
28/04 Laholmsguldet
BK Bridgehuset » Mallorca 2018 Tävling 4 Grupp A 2018-05-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Mallorca 2018 Tävling 4 Grupp A 2018-05-15

Partävling, 16 bord, 18 par. Antal brickor: 24. Medel: 192.0.

Privatprotokoll för Ann-Marie Johnsson - Inga-Lill Persson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 105, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
13NT N-1 -50 5 31% 5 31.0%KD84DKn43E9974 765E85KKn2ED85
24 N-2 -200 4 25% 9 28.0%1085432Kn4106D53 ED9KD5EK32Kn107
Rond 2, som NS mot par 117, Lena Gottfries - Inge Krause Jonshult
34 S= 420 16 100% 25 52.0%K987287KKn8437 D1064E106286532
44 V-2 200 16 100% 41 64.0%EKn65395743232 D107D103K986KD4
Rond 3, som ÖV mot par 114, Ing-Britt Holmquist - Lennart Holmquist
51NT N= -90 6 38% 47 58.8%3ED83Kn10986598 E109610654KED65
63 S-1 50 7 44% 54 56.3%KD10854D854EKn7 KnKn932KKn1064292
Rond 4, som NS mot par 106, Irene Nilsson - Bengt Nilsson
71NT V-1 100 11 69% 65 58.1%Kn2KD109853K765 KD6587210ED1083
83NT Ö+2 -460 1 6% 66 51.6%EKn7410874108643 KD529DKn9632Kn5
Rond 5, som NS mot par 116, Christel Esping - Eva Fremner
93 V-2 200 15 94% 81 56.3%10532D10EKn106393 EK87K9852K886
104 Ö= -620 6 38% 87 54.5%KnKn85KD94E8542 97610976353K107
Rond 6, som ÖV mot par 103, Agneta Johansson - Lars Svensson
113 S-3 150 16 100% 103 58.6%1086E10EKn10865D3 K5Kn86293K9642
121 V+1 110 8 50% 111 57.9%9D765D9852Kn52 EKD76398KKn7108
Rond 7, som ÖV mot par 118, Ing-Britt Blomstrand - Gun Lloyd
135 N= -600 10 63% 121 58.3%932KKn532D103K7 D764977654298
143 N= -140 12 75% 133 59.5%DKn6ED98748763 1072653Kn10643DKn
Rond 8, som ÖV mot par 102, Ingrid Wickström - Gunilla Stöhr
154 N-1 100 11 69% 144 60.1%D3K95E9862K103 K968764275Kn87
164 V+3 710 10 63% 154 60.3%EK102EKKn8743E2 Kn872D863DKD107
Rond 9, som ÖV mot par 115, Ulla Jerre Rundcrantz - Bodil Lindelöw
171NT S+2 -150 2 13% 156 57.5%Kn43Kn486E97643 D976ED8210543K
181 V+2 140 7 44% 163 56.8%KD5410972D9754 EKn1087E6E84EKn6
Rond 10, som ÖV mot par 113, Petter Solvang - Ingrid Ulvmarker
192 Ö+3 200 13 81% 176 58.1%Kn1093EK8D6E1063 E5427K87532Kn2
202NT S-1 100 11 69% 187 58.6%KKn84210252D983 65EKn86K10874Kn4
Rond 11, som NS mot par 109, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
212 V-2 100 16 100% 203 60.6%753E96EKKn5D64 D84D743D42953
224 N-1 -50 6 38% 209 59.5%K10965ED537549 Kn82K10EKD86752
Rond 12, som ÖV mot par 111, Anita Martinsson - Monica Gilhorn
233NT V+2 660 14 88% 223 60.8%K4D954E9EK1082 Kn10862EK7KKn575
242 Ö= 110 13 81% 236 61.6%Kn3K82EK102KD107 K9109654DKn5442