Kommande tävlingar
27/10 Allsvenskan div 2
27/10 Allsvenskan, div 2, rond 8-11
30/10 Juniorläger, höstlovet
Rapporterade tävlingar
07/10 Enköpings BS - Guldtävling
22/09 Allsvenskan, div 3 match 6:1
22/09 Allsvenskan, div 3 match 5:1
BK Bridgehuset » Mallorca 2018 Tävling 4 Grupp A 2018-05-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Mallorca 2018 Tävling 4 Grupp A 2018-05-15

Partävling, 16 bord, 18 par. Antal brickor: 24. Medel: 192.0.

Privatprotokoll för Barbro Rönngard - Rune Rönngard

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 114, Ing-Britt Holmquist - Lennart Holmquist
13NT S= -400 2 13% 2 13.0%Kn9K107687654102 E103292D103KKn63
22NT S-1 100 3 19% 5 16.0%6E973Kn94EK986 KKn710862D87542
Rond 2, som NS mot par 104, Roger Olsson - Lena Johansson
34 Ö= -620 10 63% 15 31.7%K987287KKn8437 D1064E106286532
43 V+1 -170 6 38% 21 33.2%EKn65395743232 D107D103K986KD4
Rond 3, som ÖV mot par 116, Christel Esping - Eva Fremner
52 V-1 -50 8 50% 29 36.6%3ED83Kn10986598 E109610654KED65
63 Ö-1 -100 4 25% 33 34.7%KD10854D854EKn7 KnKn932KKn1064292
Rond 4, som ÖV mot par 101, Jane Brändemar - Göran Brändemar
72 V= 90 8 50% 41 36.9%10943E54Kn94242 E87Kn63EKD76Kn9
84 V+1 450 6 38% 47 37.0%983EKKn64K7E97 106D532E1085KD2
Rond 5, som ÖV mot par 118, Ing-Britt Blomstrand - Gun Lloyd
93 V-1 -100 12 75% 59 41.2%D9E743972D1074 Kn64Kn6D54EKKn52
104 Ö+1 650 15 94% 74 46.5%EKD54ED2E7D93 10832K4Kn10862Kn6
Rond 6, som ÖV mot par 112, Birgitta Andersson - Annette Karlsson
114 N-1 50 13 81% 87 49.6%1086E10EKn10865D3 K5Kn86293K9642
122 V-2 -100 0 0% 87 45.5%9D765D9852Kn52 EKD76398KKn7108
Rond 7, som ÖV mot par 115, Ulla Jerre Rundcrantz - Bodil Lindelöw
136NT S= -1440 0 0% 87 42.0%932KKn532D103K7 D764977654298
143 N+2 -200 9 56% 96 43.0%DKn6ED98748763 1072653Kn10643DKn
Rond 8, som NS mot par 113, Petter Solvang - Ingrid Ulvmarker
153NT S-1 -100 5 31% 101 42.2%EKn87542E103342 10DKnKDKn104ED965
163 Ö+3 -170 16 100% 117 45.8%D1095474529864 EK63Kn951096Kn53
Rond 9, som NS mot par 107, Marianne Falck - Berit Kallstenius
173NT N-1 -50 2 13% 119 43.9%85109763EKn9D108 EK102K5KD72Kn52
184 V-2 100 16 100% 135 47.0%643K1097DKn6K103 D952Kn832K5382
Rond 10, som ÖV mot par 109, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
194 Ö-1 -100 0 0% 135 44.5%Kn1093EK8D6E1063 E5427K87532Kn2
201NT N+1 -120 2 13% 137 43.0%KKn84210252D983 65EKn86K10874Kn4
Rond 11, som NS mot par 103, Agneta Johansson - Lars Svensson
212 S-3 -300 3 19% 140 41.8%753E96EKKn5D64 D84D743D42953
223 V= -110 1 6% 141 40.2%K10965ED537549 Kn82K10EKD86752
Rond 12, som ÖV mot par 117, Lena Gottfries - Inge Krause Jonshult
234 Ö= 620 5 31% 146 39.8%K4D954E9EK1082 Kn10862EK7KKn575
241NT Ö= 90 10 63% 156 40.8%Kn3K82EK102KD107 K9109654DKn5442