Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » Mallorca 2018 Tävling 3 Grupp A 2018-05-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Mallorca 2018 Tävling 3 Grupp A 2018-05-14

Partävling, 16 bord, 18 par. Antal brickor: 24. Medel: 182.5.

Privatprotokoll för Jane Brändemar - Göran Brändemar

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 115, Eva Svantesson - Elisabet Rugfelt
13NT N+2 -460 3 19% 3 19.0%821098Kn105EKn852 D1096547653K42
23 V-1 -50 1 6% 4 12.5%E91065E84KD1072 10532E987D7E98
Rond 2, som ÖV mot par 113, Ing-Britt Holmquist - Lennart Holmquist
33NT S= -400 10 63% 14 29.3%Kn8753D87574K6 D2E1064285Kn1097
43 Ö+1 130 16 100% 30 47.0%K101025KDKn98653 DKn984Kn54EKD87
Rond 3, som NS mot par 101, Gunilla Wallin - Christina Leander
56 Ö= -980 11 69% 41 51.4%76232D108521092 E10543985Kn9853
64 N-1 -50 7 44% 48 50.2%Kn4K1032EKDKn1043 K95954E865476
Rond 4, som ÖV mot par 103, Ingrid Wickström - Gunilla Stöhr
72 V-1 -100 8 50% 56 50.1%K764D634DKn973 952742EDKn932K
85 S= -400 4 25% 60 47.0%ED32KD932K528 6EKn864Kn9876Kn6
Rond 5, som NS mot par 109, Agneta Johansson - Lars Svensson
93 S= 140 9 56% 69 48.0%864D42EK64743 KKn10952K102ED102
103NT N+1 630 14 88% 83 52.0%KD42EDKn953EK5 EDKn1054Kn869842
Rond 6, som NS mot par 117, Ann-Marie Johnsson - Inga-Lill Persson
112 Ö= -110 0 0% 83 47.3%E5E932EKn1052E10 Kn864D9743KD65
122 S+4 170 9 56% 92 48.0%ED10322Kn94K543 K4E8764DED862
Rond 7, som ÖV mot par 114, Marianne Falck - Berit Kallstenius
132 N-1 100 4 25% 96 46.2%Kn52D6E74ED873 97EKKn9K52Kn1042
144 N-1 50 6 38% 102 45.6%Kn9K6EK82KKn943 D5443DKn9764E5
Rond 8, som NS mot par 110, Roger Olsson - Lena Johansson
154 Ö-1 50 15 94% 117 48.9%E62Kn753Kn106KD8 D10D98831097643
164 V= -620 4 25% 121 47.4%104Kn1073K83K953 KD64E1054DKn764
Rond 9, som ÖV mot par 116, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
174 N= -420 9 56% 130 47.9%D8432Kn95421064 2EDKn76E763E52
183NT S-2 200 16 100% 146 50.8%93K86963DKn952 DKn7621095EK42K
Rond 10, som ÖV mot par 107, Ulla Jerre Rundcrantz - Bodil Lindelöw
194 S= -420 11 69% 157 51.7%Kn2109875EKD754 86K953KD621032
202 N-4 400 14 88% 171 53.5%D86DKn6ED108773 EKKn71075253E106
Rond 11, som ÖV mot par 118, Irene Nilsson - Bengt Nilsson
212 S+1 -110 8 50% 179 53.4%DKn98742KDKn943 E76431059EKn1086
222 Ö= 90 6 38% 185 52.7%1074EK9K873KKn10 D32D764E2E653
Rond 12, som ÖV mot par 106, Christel Esping - Eva Fremner
235D V= 850 16 100% 201 54.7%ED943K104DEKn32 108EDKn95329K87
243 Ö= 140 2 13% 203 53.0%K942ED9653292 EKn1085KD1054K4D