Kommande tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
BK Bridgehuset » Mallorca 2018 Tävling 2 Grupp B 2018-05-13 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Mallorca 2018 Tävling 2 Grupp B 2018-05-13

Partävling, 16 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Eva Svantesson - Elisabet Rugfelt

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Barbro Rönngard - Rune Rönngard
13 N-2 -100 2 17% 2 17.0%ED3D7E10874962 Kn1096K1083DKnKKn4
23NT V-1 50 8 67% 10 42.0%108631072874E83 D5DKn86KKn10Kn762
Rond 2, som ÖV mot par 1, Berit Jellhede - Bert Jellhede
34 Ö-1 -100 6 50% 16 44.7%ED76EKn10Kn83K74 109K8642EDKn832
42 Ö= 90 2 17% 18 37.8%KnKD108EKKn731095 ED764Kn63109656
Rond 3, som ÖV mot par 6, Gull-Britt Larsson - Annalena Andersson
55D N-2 500 12 100% 30 50.2%E104DKn542E6474 KD65328EKn10653
63NT S-5 250 12 100% 42 58.5%EKn109352K104D84 K6K764E2KKn632
Rond 4, som ÖV mot par 5, Britten Synnergren - Britt Bäckström
73 N= -110 3 25% 45 53.7%Kn842D543Kn9827 D10972ED1073K42
83NT S-1 50 12 100% 57 59.5%K10EKKn62E2E974 D54843K964K103
Rond 5, som NS mot par 10, Catharina Necking - Ann Bellander
93 N+3 170 6 50% 63 58.4%Kn98ED95E762Kn4 E104KD943EK973
101NT Ö-3 300 12 100% 75 62.6%10984DKn2E8EK103 7K763KD1063287
Rond 6, som NS mot par 4, Lars Persson - Stefan Ziedén
112 V-2 100 7 58% 82 62.2%ED982K867Kn954 Kn10452EKn9652K10
124 S-3 -300 0 0% 82 57.0%D105EKD86432KD K10KKn9754EKn765
Rond 7, som NS mot par 11, Mats Gullin - Lena Gullin
131NT V+3 -180 6 50% 88 56.5%1082E54KD2E1097 Kn510872843Kn643
143NT V-2 100 8 67% 96 57.2%K10973DKn8410432 Kn8328652EK9D8
Rond 8, som ÖV mot par 13, Britt-Marie Hallberg - Marie-Louise Svensson
154 V= 130 9 75% 105 58.4%D835876EK9873 K96EKKn4E10953Kn
162 Ö-1 -100 10 83% 115 59.9%ED761054Kn5KD75 Kn10982D63D8793
Rond 9, som NS mot par 3, Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson
172NT Ö-2 100 8 67% 123 60.4%K85ED108DKn92Kn8 Kn64K9543109762
184 V= -130 1 8% 124 57.4%E9EK8632KKn552 Kn75432DKn10108D7
Rond 10, som ÖV mot par 12, Lena Gottfries - Inge Krause Jonshult
195 V-2 -200 0 0% 124 54.4%DKn1083D7D32Kn92 E4EK104KKn9764K
201NT S+1 -120 3 25% 127 53.0%752E10953DKn642 EKn6372D9854K5
Rond 11, som ÖV mot par 7, Bodil Stenshed - Ingrid Ekedahl
214 Ö+2 480 11 92% 138 54.8%E106E1082E76Kn86 8K654105EKD1074
221NT Ö= 90 9 75% 147 55.7%EK1064KD6E10686 83E10539873Kn107
Rond 12, som NS mot par 9, Petter Solvang - Ingrid Ulvmarker
234 V-1 100 10 83% 157 56.9%32KKn63296D653 K48KKn108542987
244D Ö-4 800 12 100% 169 58.7%E96EKKn86E3E98 10543K10952KKn63