Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-06-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-06-26

Partävling, 15 bord, 30 par. Antal brickor: 26. Medel: 364.0.

Privatprotokoll för Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 31, Gunila Langius - Christina Blomberg
14 Ö+1 -450 11 39% 11 39.0%Kn63Kn54D8653E9 4103EK974210654
26NT N= 1440 28 100% 39 69.5%EKn7543KKnED9K6 KD1092D8KKn6437
Rond 2, som NS mot par 32, Torbjörn Herngren - Ewa Eriksson
33 S-1 -50 21 75% 60 71.3%KD821031074D953 EDKn852E653286
43NT N+1 630 14 50% 74 66.0%4KKn10D532EKn652 KD976E76EKn8K7
Rond 3, som NS mot par 33, Magnus Hammar - Jan Andersson
52NT Ö-2 100 14 50% 88 62.8%Kn1086ED10659Kn75 D992EKn84EK1084
63NT Ö-1 100 28 100% 116 69.0%D86D1072K653104 10975Kn94EKKn873
Rond 4, som NS mot par 34, Peter Gavatin - Olle Robin
72 S-1 -100 5 18% 121 61.7%751043109EKD963 ED8KD76Kn87635
82 S= 110 18 64% 139 62.0%D96D2KKn109E1093 K10432E74E4264
Rond 5, som NS mot par 35, Anneliese Schapira - Maj-Britt Bronstein
94 N= 420 22 79% 161 63.9%E8532Kn108EKKn94 Kn1074K754D84E8
103NT Ö+3 -690 6 21% 167 59.6%E95Kn64Kn543DKn2 Kn8D107310627643
Rond 6, som NS mot par 36, Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg
113 S-4 -200 2 7% 169 54.8%9762Kn976D8762 EDKn2ED9754E109
125 Ö= -450 10 36% 179 53.2%97103DKn98K9874 D6532Kn9710Kn653
Rond 7, som NS mot par 37, Frank Westdahl - Jakob Sondén
136 S-1 -100 0 0% 179 49.2%EKKn1092EKD103E9 D87643DKn572D7
144D Ö-4 800 28 100% 207 52.8%KKn1052E763KD95 E9842EK7Kn854E
Rond 8, som NS mot par 38, Mart Altmäe - Margareta Thunberg
151NT S-1 -100 14 50% 221 52.6%E8942E1085KKn82 D94K105763D974
162 S= 110 10 36% 231 51.6%E82K104EK2K1043 10DKn7659754372
Rond 9, som NS mot par 39, Lars Karlsson - Lena Markehed
172 V+2 -170 17 61% 248 52.1%E9K1082Kn105K1093 Kn10Kn74KD762Kn75
182 N+2 130 9 32% 257 51.0%ED7Kn3EK1062D94 KE109859875852
Rond 10, som NS mot par 40, Christina Torsslow - Jan Alpe
192 Ö= -110 4 14% 261 49.1%KKn9D10D62KD1054 E7652E96983Kn9
203 V= -110 7 25% 268 47.9%D98E932KK7654 K105428755ED109
Rond 11, som NS mot par 41, Lars Thånell - Margareta Svanström
213NT Ö-1 50 25 89% 293 49.8%EK7685D1084274 DKn83E1097973105
223NT N+1 430 22 79% 315 51.1%D109KKn107E974KKn E832KD1052D843
Rond 12, som NS mot par 42, Bengt Pettersson - Anette Ekman
233 N-1 -100 11 39% 326 50.6%43EKD43ED4Kn86 ED8298527K1072
243 Ö= -110 6 21% 332 49.4%E42Kn1042653KD10 Kn106D989EKn9853
Rond 13, som NS mot par 43, Arne Jansson - Lars-OA Hedlund
252 Ö= -110 15 54% 347 49.6%Kn72Kn85452E1032 E3D93DKn974KD4
263D S-1 -200 11 39% 358 49.2%KD1082D109843E5 6545DKn1098D842