Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-06-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-06-26

Partävling, 15 bord, 30 par. Antal brickor: 26. Medel: 364.0.

Privatprotokoll för Magnus Hammar - Jan Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 32, Torbjörn Herngren - Ewa Eriksson
14 Ö+1 -450 11 39% 11 39.0%Kn63Kn54D8653E9 4103EK974210654
25 S+1 680 15 54% 26 46.5%EKn7543KKnED9K6 KD1092D8KKn6437
Rond 2, som ÖV mot par 34, Peter Gavatin - Olle Robin
33 S-1 50 7 25% 33 39.3%Kn76436KKn98KKn10 E1095K974DE742
43NT N= -600 23 82% 56 50.0%E10254321064D98 Kn853D98K971043
Rond 3, som ÖV mot par 44, Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg
52NT Ö-2 -100 14 50% 70 50.0%K75KKn841052932 E43273KD763D6
63NT Ö-1 -100 0 0% 70 41.7%K32E851092ED62 EKn4K63DKn87495
Rond 4, som ÖV mot par 41, Lars Thånell - Margareta Svanström
72 S-1 100 23 82% 93 47.4%964E82EKD52Kn4 KKn1032Kn95410872
82NT N+1 -150 4 14% 97 43.2%5K10986D753KD7 EKn87Kn5386Kn852
Rond 5, som NS mot par 39, Lars Karlsson - Lena Markehed
94 N+1 450 28 100% 125 49.6%E8532Kn108EKKn94 Kn1074K754D84E8
104 Ö+2 -680 18 64% 143 51.0%E95Kn64Kn543DKn2 Kn8D107310627643
Rond 6, som ÖV mot par 31, Gunila Langius - Christina Blomberg
113 V-1 -50 20 71% 163 52.8%K84K843K5KKn43 1053Kn106ED108325
123NT Ö+1 430 10 36% 173 51.4%EKEK42EK742E10 Kn1084D865653D2
Rond 7, som ÖV mot par 42, Bengt Pettersson - Anette Ekman
135 S+1 -680 19 68% 192 52.7%10986432E986Kn6 5K7Kn54K1085432
143NT S+3 -490 2 7% 194 49.4%D7651093D109272 3DKn864KKn108643
Rond 8, som NS mot par 35, Anneliese Schapira - Maj-Britt Bronstein
153 V-1 50 18 64% 212 50.4%E8942E1085KKn82 D94K105763D974
163 N+1 170 20 71% 232 51.7%E82K104EK2K1043 10DKn7659754372
Rond 9, som NS mot par 38, Mart Altmäe - Margareta Thunberg
172 V+2 -170 17 61% 249 52.2%E9K1082Kn105K1093 Kn10Kn74KD762Kn75
182 S+3 150 16 57% 265 52.5%ED7Kn3EK1062D94 KE109859875852
Rond 10, som NS mot par 43, Arne Jansson - Lars-OA Hedlund
191 Ö-1 100 11 39% 276 51.8%KKn9D10D62KD1054 E7652E96983Kn9
203 S= 140 19 68% 295 52.6%D98E932KK7654 K105428755ED109
Rond 11, som NS mot par 37, Frank Westdahl - Jakob Sondén
212NT Ö+1 -150 7 25% 302 51.3%EK7685D1084274 DKn83E1097973105
223NT N+1 430 22 79% 324 52.5%D109KKn107E974KKn E832KD1052D843
Rond 12, som ÖV mot par 40, Christina Torsslow - Jan Alpe
234 N-2 200 26 93% 350 54.3%Kn5Kn1076109632E5 K10976KKn85D943
243 N-1 50 16 57% 366 54.4%KD53K65EKD464 987E73Kn1087272
Rond 13, som ÖV mot par 36, Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg
253 V-1 -100 3 11% 369 52.7%D108EK10EK108697 K96547623Kn865
263D N-2 500 24 86% 393 54.0%Kn776K6532KKn106 E93EKKn2E74973