Kommande tävlingar
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 11
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 12
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 13
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Bridgeklubben BFR » Sommarbridge 5 2018-06-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Sommarbridge 5 2018-06-28

Partävling, 10 bord, 20 par. Antal brickor: 24. Medel: 216.0.

Privatprotokoll för Gunilla Hermansson - Carin Risberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist
13 Ö+1 -170 8 44% 8 44.0%KnDKn43Kn95410764 D53E97D7EKKn92
23 S+3 230 0 0% 8 22.0%Kn62Kn102865EKKn6 K4EKD54EKD733
Rond 2, som NS mot par 4, Lennart Sohlin - Anna-Lisa Åkerdahl
34 S= 420 3 17% 11 20.3%E8KKn52K8763D10 KE1093DKnEK7432
43NT V+2 -660 2 11% 13 18.0%EK82107653ED87 Kn65843987Kn1052
Rond 3, som ÖV mot par 18, Åke Nylén - Sverker Ernback
52 Ö+1 110 9 50% 22 24.4%K7KED97543Kn62 106109762108EK103
62 N-2 100 13 72% 35 32.3%D97KKn1094Kn6842 KKn1043EK872DKn6
Rond 4, som ÖV mot par 10, Olan Hedström - Bo Byléhn
71NT S+1 -120 6 33% 41 32.4%EKn95EK4Kn97Kn43 D10863862104K65
83 S= -140 7 39% 48 33.2%KD1093D8K9EKn96 6421032ED1010842
Rond 5, som ÖV mot par 16, Liz Callbo - Karin Lodin
94 N= -420 8 44% 56 34.4%869E1092EKn8743 D94Kn52Kn7K10652
101NT S+2 -150 4 22% 60 33.2%10KDKn2D65EK852 E8762109599743
Rond 6, som NS mot par 2, Ellen Salzberg - Ulla-Britta Renman
114 V+1 -450 3 17% 63 31.7%962EKn75EKD432 Kn7654Kn9494286
123 V+1 -130 9 50% 72 33.2%8663K7K1087652 973Kn854Kn104ED3
Rond 7, som ÖV mot par 14, Eva Ribbenberg - Anders Jakobsson
132 S= -110 2 11% 74 31.5%7KnEK842DKn10752 E102ED987D10965
146 N+1 -1010 1 6% 75 29.7%DKn62542KKn10432 10985Kn833ED865
Rond 8, som ÖV mot par 20, Inger Ventura - Gert Christiansen
154 N= -620 0 0% 75 27.7%5KD103K972K962 K72752Kn8E10854
162 Ö+4 170 10 56% 85 29.5%E762E94K76539 3872EKn102EKKn54
Rond 9, som ÖV mot par 17, Marie-Louise Lestander - Barbro Andersson
174 N-2 100 6 33% 91 29.7%E542KKn7569764 K106E6D7KDKn1052
184 N+3 -710 6 33% 97 29.9%832Kn10510973Kn86 K7547D642KD95
Rond 10, som ÖV mot par 8, Ingalill Eriksson - Dan Mattsson
194 S= -420 0 0% 97 28.3%52DKn543KnKD765 Kn74K1092ED765Kn
203 N-2 200 17 94% 114 31.6%EKD64Kn73K94E5 Kn983105DKn3K863
Rond 11, som ÖV mot par 19, Ulla Blanck - Poul Steckhahn
213NT N= -600 6 33% 120 31.7%KKn108573253KKn2 D6432E941041054
222 V+2 170 11 61% 131 33.0%Kn64963E9763DKn E10873DDKn8EK105
Rond 12, som NS mot par 13, Liane Svensson - Birgitta Svensson
232 S+1 140 16 89% 147 35.4%64324EKD72K64 EKDK876343952
244 S+2 480 3 17% 150 34.7%D10965EKD103763 EK87EK1086EKn92