Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 30. Medel: 540.0.

Privatprotokoll för Bengt Nilsson - Irene Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 20, Petter Solvang - Ingrid Ulvmarker
13 V+1 -170 36.0 100% 36 100.0%D4DKn1032Kn981043 Kn2764E102D9872
22 S+1 140 24.0 67% 60 83.5%Kn810432EK72E95 K9762ED43K743
34 N+2 480 14.0 39% 74 68.7%KKn852D375EKD10 E1074K6EK98698
Rond 2, som ÖV mot par 1, Ann-Sofie Åmvall - Ing-Britt Blomstrand
44 S-1 100 27.0 75% 101 70.2%64398764Kn6575 KKn1098E109873Kn6
52NT V-2 -100 4.0 11% 105 58.4%106K65242EKn954 K4E97KD986K102
62NT N+2 -180 17.0 47% 122 56.5%E8532D2E96474 K9843753DKn1098
Rond 3, som ÖV mot par 22, Mats Larsson - Bertil Kamf
73 S= -140 24.0 67% 146 58.0%1097KKn521053D98 Kn86546EKn96K54
83 S-2 100 27.0 75% 173 60.1%K9743KKn753764 D2KD9532EK1073
95 N= -450 13.0 36% 186 57.4%10959529853285 4D10641064EK1074
Rond 4, som NS mot par 5, Iréne Grahn - Gerd Roos
104 Ö+1 -650 1.1 3% 187.1 52.0%K106DKn98E62962 K542D9743DKn73
112NT S= 120 28.6 79% 215.7 54.5%96294254210986 KKn103K3ED3EKDKn
123NT S-2 -200 4.3 12% 220 50.9%ED872Kn83D5454 1094ED105K3ED97
Rond 5, som ÖV mot par 7, Ann Bellander - Catharina Necking
132 S+2 -170 17.0 47% 237 50.6%107632EKD74K62 Kn5E1097Kn986525
142NT S-1 50 18.0 50% 255 50.6%838643E84K1084 K1052EK2D95276
155 Ö-2 -100 9.0 25% 264 48.9%83KDKn10932DD82 DKn942E548EKn53
Rond 6, som ÖV mot par 9, Alice Hammartorp - Roland Hammartorp
161 N+2 -140 32.0 89% 296 51.4%Kn6531052Kn108438 K42DKnD72DKn1097
174 S= -420 25.0 69% 321 52.4%7EKD103KD49854 476542932KD73
185 V= 450 21.0 58% 342 52.7%D42ED6Kn1098475 EKKn10653K75E72
Rond 7, som NS mot par 11, Rolf Lundahl - Britt-Marie Lundahl
193NT Ö-1 100 23.0 64% 365 53.3%74KD109874965Kn K10533Kn832K854
202 V+1 -140 21.0 58% 386 53.5%853287K1065296 EKDKn9543410532
213 N-1 -100 14.0 39% 400 52.9%E753ED98E7D72 Kn942KnK10965953
Rond 8, som NS mot par 13, Mats Rengbo - Bodil Stenshed
224 N+1 450 28.0 78% 428 54.0%E2DKn74ED610953 7EK9652K94D86
234 V= -620 15.0 42% 443 53.5%963K975E8E972 107522D9632Kn106
244 V= -420 24.0 67% 467 54.0%9D1063K1085EK93 D2E975632D864
Rond 9, som NS mot par 15, Bella Danowsky - Ulf Danowsky
251NT S+1 120 36.0 100% 503 55.9%108643975K8752 EKnEKn1063E42Kn93
263NT S+2 660 33.0 92% 536 57.3%973E10DKn62EKn86 ED86K863EK945
275 V= -400 9.0 25% 545 56.1%875275Kn2DKn1072 EKD10864327K43
Rond 10, som NS mot par 17, Marianne Jerre - Sven Jerre
284 V+1 -450 30.0 83% 575 57.0%10875761083KD87 94Kn105DKn762E109
291NT N= 90 16.0 44% 591 56.6%84D83EDKn85K98 EDKn72Kn102104DKn10
303 N= 140 27.0 75% 618 57.2%D7DKn762K105K93 10864EK8547DKn2