Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-05-09 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-05-09

Partävling, 19 bord, 37 par. Antal brickor: 24. Medel: 407.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Terezia Lagerman - Bengt Rylander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 6, Lars Andersson - Jill Franssohn
14 V-2 -100 32.0 94% 32 94.0%874962K7631083 6KD105ED842K72
25 S+1 -680 27.0 79% 59 86.5%864D3EKn465432 DKn109759D875D10
Rond 2, som NS mot par 7, Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard
33 N+2 200 14.0 41% 73 71.3%DKnEK72EKD8769 K10873D108510D43
43 N+1 170 19.0 56% 92 67.5%K9432K105253K7 DKn86EKD1089532
Rond 3, som NS mot par 8, Mats Andersson - Kerstin Boberg
52 N= 110 30.0 88% 122 71.6%D864KD4Kn751053 K10EKn8K1086K742
63NT N+1 430 28.0 82% 150 73.3%D421093D73DKn107 K83EK86EKn98K5
Rond 4, som NS mot par 9, Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson
73NT Ö+2 -660 12.0 35% 162 67.9%K6653976E8532 D1084Kn974852Kn10
83NT Ö= -400 18.0 53% 180 66.0%K75E697D98762 Kn963K75108EKn53
Rond 5, som ÖV mot par 10, Ulla Borgström - Monica Wester
93 N+1 -170 26.0 76% 206 67.1%63Kn9K10942KD64 DKn1092K76Kn87108
103NT V-4 -400 0.0 0% 206 60.4%52DKn72DKn9874D Kn1073EKEK52765
Rond 6, som NS mot par 11, Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand
112D N= 470 34.0 100% 240 64.0%K10962Kn2D43EK2 EKn8310761096265
125 V= -450 25.0 74% 265 64.8%864394D105D765 EKDKn97510Kn9343
Rond 7, som NS mot par 12, Östen Svantesson - Klas Bellander
134 V+2 -680 2.0 6% 267 60.3%7498765263DKn7 8DKn43KDKn985E8
143NT Ö+3 -490 2.0 6% 269 56.4%ED109653E7K982 74986542D5325
Rond 8, som NS mot par 1, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
153 V-1 50 25.0 74% 294 57.6%9742108Kn63E1065 8EKn9732K94D98
165 N-4 -200 20.0 59% 314 57.7%5EKDKn10875K873 86752ED6DKn965
Rond 9, som NS mot par 2, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
171NT N+1 120 32.0 94% 346 59.8%KD9E72DKn99765 E84KKn10106532Kn2
182 S-2 -200 9.0 26% 355 57.9%E6E105421098987 DKn82Kn6K4ED1053
Rond 10, som NS mot par 3, Mats Holm - Richard Korse
195D N= 550 34.0 100% 389 60.2%Kn8D632D52EK83 410EKn10973Kn9542
203NT S-2 -200 6.0 18% 395 58.0%7EKD798Kn87632 KKn1062109K752EK
Rond 11, som NS mot par 4, Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander
212 N+1 110 16.0 47% 411 57.5%98876KD976ED6 E105KDKn9Kn89532
225 S= 450 12.0 35% 423 56.5%EKD9E96262K64 Kn1052K10753EE98
Rond 12, som ÖV mot par 5, Agneta Johansson - Ulla Wästberg
234 Ö= 620 9.0 26% 432 55.2%E9EKDKn1083E693 10564D93KDKn1052
242 N+4 -170 2.0 6% 434 53.1%EKn107KD9649873 643EKn87Kn3K862