Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-04-30 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-04-30

Partävling, 13 bord, 25 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 16, Christian Frisk - Mona Andersson
12 N-2 100 0 0% 0 0.0%10D8ED10742ED76 EK9876542K595
24 S-1 100 13 59% 13 29.5%5Kn854ED9ED964 6E72Kn65432Kn105
Rond 2, som NS mot par 14, Kjell-Åke Nilsson - Eva Nilsson
34 N= 420 11 50% 24 36.3%KD107E9KKn10K983 EKn52D6262E652
44D N-1 -200 0 0% 24 27.2%6EK762KD95KD5 D987D94342963
Rond 3, som NS mot par 13, Stig Unoson - Björn Klefbohm
55 S-1 -100 5 23% 29 26.4%7DKn5DKn974Kn654 EK108K6E8653210
64 S-1 -50 7 32% 36 27.3%DKn95E7432K854 EK10741093DKnEKn3
Rond 4, som NS mot par 12, Ulla Borgström - Monica Wester
74 V-1 100 17 77% 53 34.4%EKn765E610431096 42972Kn9852KD7
83NT V+2 -460 10 45% 63 35.8%2K104329327632 ED765975Kn87108
Rond 5, som NS mot par 25, Bodil Wikström - Ulla Lundström
92NT Ö= -120 6 27% 69 34.8%Kn86E54EKn10D876 D97386274E542
102NT S-1 -100 10 45% 79 35.8%85253Kn9865D62 D107KKn86EKDEKn4
Rond 6, som ÖV mot par 24, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
112 Ö= 110 4 18% 83 34.2%KKn1043E85DKnKKn9 E98664292E1087
122 V= 110 14 64% 97 36.7%DKn42KKn995K632 E1010874KD3EKn74
Rond 7, som NS mot par 23, Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson
132 S+1 110 11 50% 108 37.7%EK9498543DKn107 5K72EKD1098595
143NT V+1 -430 10 45% 118 38.2%94108798542K95 E632KKn531063Kn7
Rond 8, som NS mot par 21, Bengt Emanuelsson - Jan Clementsson
151 N+1 110 14 64% 132 39.9%EKn946EDKn3E762 D2DKn9853K81043
161NT N-2 -100 6 27% 138 39.1%EK2K52Kn54EK53 10943Kn93K29874
Rond 9, som NS mot par 20, Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén
173NT V+1 -430 0 0% 138 36.8%E8321096K8762K 764KD7243D832
184 Ö= -420 14 64% 152 38.3%86532KD874K43 KKnK542E1032862
Rond 10, som ÖV mot par 19, Anders Olsson - Sten Ahlgren
193 N+2 -150 0 0% 152 36.3%D974D10871083KD E103EKn63D210872
201NT Ö+1 120 21 95% 173 39.2%E42K32EK1085K7 76310765DKn7D96
Rond 11, som ÖV mot par 18, Karin Eresund - Birgitta Johansson
212 V+1 110 2 9% 175 37.8%D536D54EKKn985 E7EKn1032EKKn1064
224 S= -420 10 45% 185 38.1%57521074DKn10864 Kn72KKn83EK8322
Rond 12, som NS mot par 17, Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg
233NT V-3 300 22 100% 207 40.8%3K9EKD10887543 10984E86427532
242 S+1 140 14 64% 221 41.8%107K983D76DKn42 ED965374EKn84K