Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-04-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-04-02

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 239.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, Frirond
1  - 11.4 57% 11.4 57.0%KKn1092D976E754 6452KD532K1083
2  - 11.4 57% 22.8 57.0%K94Kn109KDKnKKn64 E2EDE632108532
Rond 2, som NS mot par 23, Leif Ekblad - Ellinor Madsen
33NT N+3 490 16.0 80% 38.8 64.7%105KKn74Kn6ED1032 9643E9EKD10879
42 S+2 170 15.0 75% 53.8 67.2%K7EKD72D75432 DKn1096510KKn106109
Rond 3, som NS mot par 22, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
54 N-2 -200 0.0 0% 53.8 53.8%K754KDKn9522K10 EKnE3K87Kn87543
65 Ö= -600 6.0 30% 59.8 49.8%Kn1082K105386D74 ED43E987109832
Rond 4, som NS mot par 21, Karin Eresund - Birgitta Johansson
74D Ö= -790 0.0 0% 59.8 42.7%E108E10832KD1062 652E9KDKn97453
82 S+1 140 14.0 70% 73.8 46.1%9854107D742DKn3 EKED9832109K62
Rond 5, som ÖV mot par 20, Magnus Wegestål - Olle Persson
96 N= -980 3.0 15% 76.8 42.7%DKn76395Kn1042D5 108542885EKn972
103NT N-1 100 19.0 95% 95.8 47.9%E96652K856542 DKn742DKn97Kn623
Rond 6, som NS mot par 19, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
113NT S+2 460 17.0 85% 112.8 51.3%E984EK6K108K92 D2Kn543DKn954E3
122D N= 670 20.0 100% 132.8 55.3%9654K4394KD104 K1082E82K62E87
Rond 7, som ÖV mot par 18, Bodil Wikström - Ulla Lundström
134 Ö= 620 17.0 85% 149.8 57.6%D2KKn1097596D97 EK9764D6752E3
143NT Ö+2 460 10.0 50% 159.8 57.1%Kn8Kn343EKD10632 E53K752EK96Kn5
Rond 8, som NS mot par 17, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
155 Ö= -400 18.0 90% 177.8 59.3%D1098264KD10872 641097Kn953K543
164 S+2 480 15.0 75% 192.8 60.2%10E102ED10KKn9765 EKKn9865KD8478
Rond 9, som NS mot par 16, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
173NT N+1 430 13.0 65% 205.8 60.5%EK108D96362EK10 D43K5E975DKn52
186 Ö-1 50 17.0 85% 222.8 61.9%DKn28653298737 1054D4DKn1029864
Rond 10, som NS mot par 15, Barbro Melander - Britten Synnergren
195 S-3 -150 12.0 60% 234.8 61.8%875Kn1064262K85 635DKn8EDKn9432
201NT N= 90 7.0 35% 241.8 60.5%KKn106K93DKn9ED2 9742ED810764105
Rond 11, som ÖV mot par 14, Roger Olsson - Lars Olsson
214 V= 420 10.0 50% 251.8 60.0%E8EKn10973EKn642 KKn7432K1096357
224 S= -420 8.0 40% 259.8 59.0%E6263284Kn9872 K5E84Kn10965D53
Rond 12, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Sonja Lindblom
231NT N+1 -120 7.0 35% 266.8 58.0%EK5210643KKn72D 96D988643K754
243 Ö-1 -50 6.0 30% 272.8 56.8%KD76943D4E984 Kn943KnKKn932KKn3