Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-26

Partävling, 17 bord, 33 par. Antal brickor: 24. Medel: 359.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Karen Nielsen - Berit Linse

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 35, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
14 Ö-1 50 19.0 63% 19 63.0%Kn1076532Kn8764E ED8264E1092K43
21 N= 80 14.0 47% 33 55.0%Kn87421043EK3Kn2 EKKKn8Kn75421073
Rond 2, som NS mot par 47, Agneta Johansson - Jane Brändemar
35 N= 400 18.0 60% 51 56.7%EKEE765EKn9752 D85Kn762K810843
43 V-2 200 22.0 73% 73 60.8%1042Kn62KD754E7 EK96E54109D1084
Rond 3, som ÖV mot par 44, Bo Hedberg - Fredrik Bonde
54 V+2 480 11.0 37% 84 56.0%D74K78652ED86 EK10986532E107Kn
64 S-1 50 26.0 87% 110 61.2%E872K97ED106KKn 938987543D872
Rond 4, som NS mot par 36, Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen
72 V+1 -140 15.0 50% 125 59.6%Kn1052K1035EKD43 764Kn8D1086Kn1098
83 V+1 -170 30.0 100% 155 64.6%E8D9721094Kn762 1075EKKn5873285
Rond 5, som NS mot par 46, Per Boberg - Kerstin Boberg
93 Ö+2 -200 23.0 77% 178 66.0%1043Kn3D9642Kn107 KnEK9641053K543
103NT V-2 200 27.0 90% 205 68.4%95D63D98Kn8532 KD73Kn87E1041097
Rond 6, som ÖV mot par 33, Berith Rydnemalm - Bengt Nilsson
114 V-1 -50 7.0 23% 212 64.3%K8E863KKn93763 EKn2KD9751042D10
124 V-1 -50 6.0 20% 218 60.6%E9542Kn1081052Kn5 KD3KD542KDD102
Rond 7, som ÖV mot par 48, Lars G Svensson - Gunilla Lundskog-Svensson
132 V-1 -100 5.0 17% 223 57.2%KKn8E63ED65875 E1053951092KD106
142 V= 110 16.0 53% 239 56.9%1092DKn1075K7624 E753E9D108KD75
Rond 8, som ÖV mot par 32, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
153NT S+2 -660 8.0 27% 247 54.9%87D64D103KKn1072 6432E85375963
162 Ö+3 200 5.0 17% 252 52.6%K5E87642942E9 10976KKn103EK1052
Rond 9, som ÖV mot par 45, Bibi Jönsson - Willy Landgren
173NT N= -400 4.0 13% 256 50.2%E962972932E87 KKn103108531061063
184 S-1 100 21.0 70% 277 51.3%K109510543DKn10107 E96K987643K84
Rond 10, som ÖV mot par 43, Marianne Servin - Ulla Öberg
193 N+1 -170 15.0 50% 292 51.3%Kn5EKn654282982 E1087376EKKn763
203 Ö-3 -300 1.0 3% 293 48.9%D105KKn6E10864K4 8642875KKnD1098
Rond 11, som NS mot par 39, Gunlis Åberg - Mona Berge
214 S-2 -200 11.0 37% 304 48.3%10432K43EDKn627 EKKn7E9554D985
223 N-1 -50 15.0 50% 319 48.4%98Kn8643Kn68432 74EKDK1098EKn65
Rond 12, som ÖV mot par 41, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
233 V-1 -100 10.0 33% 329 47.7%32D98E1043DKn76 D5Kn3D98652EK10
244 N+3 -510 3.0 10% 332 46.1%652DKn984D2Kn62 1074K102Kn73D943