Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2018-03-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2018-03-25

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning
15D Ö= 550 14 100% 14 100.0%7542D9853Kn7310 K1091072EKD9542
23NT V-2 -100 0 0% 14 50.0%9637432EDK1063 EKn54ED6K7Kn542
Rond 2, som NS mot par 16, Gun Bellander - Maj-Britt Nordberg
34 Ö= -620 9 64% 23 54.7%4Kn8643K97E532 63K102Kn10853DKn10
44D Ö-3 800 14 100% 37 66.0%KD952421065D109 10985EKDKn842Kn7
Rond 3, som ÖV mot par 10, Klas Bellander - Jan Clementsson
53 S+1 -170 5 36% 42 60.0%D4EDD109852832 KKn9831064E7K97
64NT N+2 -490 3 21% 45 53.5%Kn9326395310875 K10D9872Kn762D6
Rond 4, som NS mot par 5, Bo Gullberg - Ingrid Gullberg
74 V+1 -150 11 79% 56 57.1%Kn872D109653DKn5 653K72853E987
82 V-1 50 13 93% 69 61.6%942KDKn64EKn652 D765Kn8653E528
Rond 5, som NS mot par 8, Bonnie Clementsson - Lars Becklén
93NT V+1 -630 1 7% 70 55.6%K7554E73ED1032 9843109635Kn954
101NT S+2 150 10 71% 80 57.1%KKn98E4DKn65D93 542K10631073EKn7
Rond 6, som NS mot par 4, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
114D V-1 100 13 93% 93 60.4%E4KDKn7E97KD108 D2E96104329652
122 V-1 50 4 29% 97 57.8%KKn95KD84210298 863E976Kn6EK32
Rond 7, som NS mot par 14, Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander
132 Ö+2 -170 7 50% 104 57.2%K43D9321032EK8 D98KKn106Kn76652
144D V-1 100 10 71% 114 58.1%E97Kn973EKn10Kn96 D10EK52D654D74
Rond 8, som ÖV mot par 15, Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist
152 V-3 -150 2 14% 116 55.2%K73KKn4EKn52K93 10985210657E1042
164 N-3 150 8 57% 124 55.3%K9542K53D10943 ED1063D109610652
Rond 9, som ÖV mot par 11, Anita Olofsson - Ulla Öberg
173NT N-2 100 13 93% 137 57.5%KKn74D954KnKKn87 651063ED976394
183NT V+1 430 6 43% 143 56.7%EK10854E8862109 3KKnEKD1054KKn73
Rond 10, som ÖV mot par 6, Bodil Wikström - Ulla Lundström
193NT N= -400 8 57% 151 56.7%763764K1027542 KKn942EDKn331098
203NT Ö+3 690 12 86% 163 58.2%EK10KD872K75ED 86595EKn108K942
Rond 11, som NS mot par 3, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
212 Ö-1 50 8 57% 171 58.1%63EKDKnKD98398 10852971042D1063
224 S-1 -50 6 43% 177 57.5%D932K952EKn1052 654E76D9863E4
Rond 12, som ÖV mot par 9, Lars Andersson - Jill Franssohn
233 S+1 -130 1 7% 178 55.3%K1082K982E7542 D943103863KKn63
242NT S+1 -150 5 36% 183 54.5%103Kn753D1075KKn5 EK984D98624109