Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Gun Bellander - Ulla Lundström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 17, Barbro Melander - Britten Synnergren
14 S+2 480 25.0 78% 25 78.0%753K97E4E9872 EKn6EDKn10852K104
26NT V-2 100 26.0 81% 51 79.5%D103D98K976543 97210654Kn1010952
Rond 2, som NS mot par 14, Claudia Sjöberg - Christer Ekberg
34 Ö+2 -680 12.0 38% 63 65.7%106K862765D1063 5ED953104EK542
43NT N= 600 32.0 100% 95 74.2%Kn101098EK7EKKn83 KD4E386432976
Rond 3, som NS mot par 5, Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén
52 N+1 140 14.0 44% 109 68.2%3KDKn103D1087E93 EKn9652E9754210
63 N= 140 21.0 66% 130 67.8%EKn9753107643E10 D4298752D2KKn3
Rond 4, som ÖV mot par 16, Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup
72 N-1 100 14.0 44% 144 64.4%EKn8293K865374 9653KKn10D109KKn5
83 V-1 -50 16.0 50% 160 62.6%E743K4EKn8Kn1096 D10965Kn62D7583
Rond 5, som ÖV mot par 2, Gunlis Åberg - Mona Berge
92NT Ö+2 180 22.0 69% 182 63.3%KD103EKn62KD103Kn 751049742EK1053
104 Ö= 620 19.0 59% 201 62.9%D9864EE863DKn6 KKn52Kn3KDKn9497
Rond 6, som ÖV mot par 18, Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen
112 V= 110 23.0 72% 224 63.7%103K65KD7E9862 KD864Kn732D1054
123 V-2 -100 22.0 69% 246 64.2%KD632103852D87 9EKKn865K1091095
Rond 7, som ÖV mot par 1, Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad
134 N= -620 15.0 47% 261 62.8%6Kn652KKn1096398 K4D1083E75K1062
144 V= 420 32.0 100% 293 65.5%42K43KD2KD942 K107ED1071094Kn103
Rond 8, som ÖV mot par 15, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
151 V+3 170 10.0 31% 303 63.2%Kn539843732E43 KD10874EKD684K
163 S= -140 22.0 69% 325 63.6%D8642KnD3EKn872 E973D759864D3
Rond 9, som ÖV mot par 13, Anne-Catherine Svenning - Eva Persson
172 Ö+1 110 15.0 47% 340 62.6%752KD3KKn42E103 DKn6106210KDKn762
182 N+5 -190 23.0 72% 363 63.1%KKn5410962K9762 D8Kn7431065Kn1085
Rond 10, som NS mot par 8, Tina Arvidsson - Karin Ringsberg
193 N-2 -100 18.0 56% 381 62.7%DEKKn752Kn54374 1065298E97K863
203NT N-1 -100 15.0 47% 396 62.0%ED3987638752K Kn4ED104Kn4EDKn107
Rond 11, som ÖV mot par 10, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
214 Ö-1 -50 14.0 44% 410 61.1%KD1085432E102Kn4 97D1082D863K65
224 Ö= 620 17.0 53% 427 60.7%EKn764EKn8621087 K937KDKn53EK107
Rond 12, som NS mot par 4, Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark
235 N-1 -100 18.0 56% 445 60.5%EK98D810985432 K10932D764EKKn7
244 N= 420 21.0 66% 466 60.8%KD1065KE7543109 EKn410321092EK32