Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Tina Arvidsson - Karin Ringsberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 14, Claudia Sjöberg - Christer Ekberg
14 S+2 -480 7.0 22% 7 22.0%KD982493KDKn63 10463DKn10876525
23NT V+1 430 20.0 63% 27 42.5%EK8K732EDED64 Kn654EKn832KKn87
Rond 2, som NS mot par 4, Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark
35 Ö+1 -680 12.0 38% 39 41.0%106K862765D1063 5ED953104EK542
43NT N-1 -100 13.0 41% 52 41.0%Kn101098EK7EKKn83 KD4E386432976
Rond 3, som ÖV mot par 16, Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup
54 N= -620 3.0 9% 55 34.6%D1087642EK93K7 K485Kn6DKn86542
64D V-2 -500 1.0 3% 56 29.3%K61063EKn85D742 108EKDKn4K99865
Rond 4, som ÖV mot par 1, Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad
74 N-1 100 14.0 44% 70 31.4%EKn8293K865374 9653KKn10D109KKn5
81NTD N-1 100 23.0 72% 93 36.5%E743K4EKn8Kn1096 D10965Kn62D7583
Rond 5, som ÖV mot par 18, Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen
91 S+1 -110 1.0 3% 94 32.8%KD103EKn62KD103Kn 751049742EK1053
102 Ö+1 140 2.0 6% 96 30.1%D9864EE863DKn6 KKn52Kn3KDKn9497
Rond 6, som ÖV mot par 12, Lars Persson - Olov Hägerfors
113 Ö= 110 23.0 72% 119 33.9%103K65KD7E9862 KD864Kn732D1054
124 V-4 -200 8.0 25% 127 33.2%KD632103852D87 9EKKn865K1091095
Rond 7, som ÖV mot par 15, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
134 N= -620 15.0 47% 142 34.2%6Kn652KKn1096398 K4D1083E75K1062
142NT Ö= 120 10.0 31% 152 34.0%42K43KD2KD942 K107ED1071094Kn103
Rond 8, som NS mot par 13, Anne-Catherine Svenning - Eva Persson
153 V+1 -170 22.0 69% 174 36.3%9652KDKnDKn10986 E2Kn107E10965752
164 S-1 -50 4.0 13% 178 34.9%K10E1096K10752104 Kn5K8432EKnK965
Rond 9, som NS mot par 7, Agneta Johansson - Jane Brändemar
173 V= -110 17.0 53% 195 35.9%943E5D8765354 EK108Kn9874E998
185 N= 600 15.0 47% 210 36.6%E109K8ED8743E4 7632ED52KKn9D3
Rond 10, som ÖV mot par 9, Gun Bellander - Ulla Lundström
193 N-2 100 14.0 44% 224 36.9%Kn41064310862ED9 EK9873DKDKn1052
203NT N-1 100 17.0 53% 241 37.8%K108762Kn52ED63 95KK1099865432
Rond 11, som NS mot par 3, Per Boberg - Kerstin Boberg
213 Ö-1 50 18.0 56% 259 38.6%EKn9753954E1083 Kn6K64EKKn7D972
226 Ö-1 100 25.0 78% 284 40.4%85K105439DKn864 D102D9E6429532
Rond 12, som ÖV mot par 17, Barbro Melander - Britten Synnergren
235 S-1 100 14.0 44% 298 40.6%7E10532EK107526 DKn8654Kn64Kn93D
242NT S= -120 26.0 81% 324 42.2%92EKn96KD8DKn65 873D8754Kn6874