Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 4, Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark
15 S= 450 11.0 34% 11 34.0%753K97E4E9872 EKn6EDKn10852K104
23NT V+1 -430 12.0 38% 23 36.0%D103D98K976543 97210654Kn1010952
Rond 2, som NS mot par 5, Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén
34 Ö+2 -680 12.0 38% 35 36.7%106K862765D1063 5ED953104EK542
41NT N+1 120 27.0 84% 62 48.5%Kn101098EK7EKKn83 KD4E386432976
Rond 3, som ÖV mot par 6, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
54 V-2 -100 22.0 69% 84 52.6%D1087642EK93K7 K485Kn6DKn86542
64 V-2 -200 5.0 16% 89 46.5%K61063EKn85D742 108EKDKn4K99865
Rond 4, som ÖV mot par 7, Agneta Johansson - Jane Brändemar
74 N-2 200 22.0 69% 111 49.7%EKn8293K865374 9653KKn10D109KKn5
83 Ö-3 -150 0.0 0% 111 43.5%E743K4EKn8Kn1096 D10965Kn62D7583
Rond 5, som NS mot par 8, Tina Arvidsson - Karin Ringsberg
91 S+1 110 31.0 97% 142 49.4%968753E659642 EKn842KD9Kn8D87
102 Ö+1 -140 30.0 94% 172 53.9%73K87627EK1052 E10D109541052843
Rond 6, som NS mot par 9, Gun Bellander - Ulla Lundström
112 V= -110 9.0 28% 181 51.5%EKn9E10982E10573 752D43Kn9864KKn
123 V-2 100 10.0 31% 191 49.8%KnD942EKn7643K6 E1087547DEKn432
Rond 7, som NS mot par 10, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
134 N= 620 17.0 53% 208 50.1%DKn1075EK72DKn53 E983294D84E74
142NT V= -120 22.0 69% 230 51.4%D953952E63875 EKn86Kn86Kn875E6
Rond 8, som ÖV mot par 11, Karen Nielsen - Berit Linse
152 V+2 170 10.0 31% 240 50.1%Kn539843732E43 KD10874EKD684K
164 S= -420 7.0 22% 247 48.3%D8642KnD3EKn872 E973D759864D3
Rond 9, som NS mot par 12, Lars Persson - Olov Hägerfors
173 V= -110 17.0 53% 264 48.6%943E5D8765354 EK108Kn9874E998
183NT S+2 660 21.0 66% 285 49.6%E109K8ED8743E4 7632ED52KKn9D3
Rond 10, som NS mot par 1, Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad
192 V= -110 15.0 47% 300 49.4%DEKKn752Kn54374 1065298E97K863
203 N+1 170 26.0 81% 326 51.0%ED3987638752K Kn4ED104Kn4EDKn107
Rond 11, som NS mot par 2, Gunlis Åberg - Mona Berge
213 Ö= -140 5.0 16% 331 49.3%EKn9753954E1083 Kn6K64EKKn7D972
223NT Ö= -600 19.0 59% 350 49.8%85K105439DKn864 D102D9E6429532
Rond 12, som NS mot par 3, Per Boberg - Kerstin Boberg
234 N+1 150 29.0 91% 379 51.6%EK98D810985432 K10932D764EKKn7
244 N-1 -50 1.0 3% 380 49.5%KD1065KE7543109 EKn410321092EK32