Kommande tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
Rapporterade tävlingar
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 6, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
14 S+1 -450 21.0 66% 21 66.0%KD982493KDKn63 10463DKn10876525
26NT Ö-2 -100 6.0 19% 27 42.5%EK8K732EDED64 Kn654EKn832KKn87
Rond 2, som NS mot par 7, Agneta Johansson - Jane Brändemar
35D S-3 -500 28.0 88% 55 57.7%106K862765D1063 5ED953104EK542
42NT N-1 -100 13.0 41% 68 53.5%Kn101098EK7EKKn83 KD4E386432976
Rond 3, som NS mot par 8, Tina Arvidsson - Karin Ringsberg
54 N= 620 29.0 91% 97 61.0%3KDKn103D1087E93 EKn9652E9754210
64D V-2 500 31.0 97% 128 67.0%EKn9753107643E10 D4298752D2KKn3
Rond 4, som NS mot par 9, Gun Bellander - Ulla Lundström
72 N-1 -100 18.0 56% 146 65.4%KD74ED762E286 10854Kn74ED10932
83 V-1 50 16.0 50% 162 63.5%K82E751042D742 KnD10983K963EK5
Rond 5, som ÖV mot par 10, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
92 Ö+1 110 14.0 44% 176 61.3%KD103EKn62KD103Kn 751049742EK1053
104 Ö= 620 19.0 59% 195 61.1%D9864EE863DKn6 KKn52Kn3KDKn9497
Rond 6, som NS mot par 11, Karen Nielsen - Berit Linse
113 N+1 170 30.0 94% 225 64.1%EKn9E10982E10573 752D43Kn9864KKn
124 S= 620 28.0 88% 253 66.1%KnD942EKn7643K6 E1087547DEKn432
Rond 7, som NS mot par 12, Lars Persson - Olov Hägerfors
134 N= 620 17.0 53% 270 65.1%DKn1075EK72DKn53 E983294D84E74
142 S-2 -100 30.0 94% 300 67.1%D953952E63875 EKn86Kn86Kn875E6
Rond 8, som NS mot par 1, Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad
153 V+1 -170 22.0 69% 322 67.3%9652KDKnDKn10986 E2Kn107E10965752
164 V-2 200 18.0 56% 340 66.6%K10E1096K10752104 Kn5K8432EKnK965
Rond 9, som NS mot par 2, Gunlis Åberg - Mona Berge
171 S= 80 32.0 100% 372 68.5%943E5D8765354 EK108Kn9874E998
183NT N+4 720 32.0 100% 404 70.3%E109K8ED8743E4 7632ED52KKn9D3
Rond 10, som NS mot par 3, Per Boberg - Kerstin Boberg
193 N= 140 28.0 88% 432 71.2%DEKKn752Kn54374 1065298E97K863
202 N+1 140 23.0 72% 455 71.2%ED3987638752K Kn4ED104Kn4EDKn107
Rond 11, som NS mot par 4, Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark
214 Ö-1 50 18.0 56% 473 70.5%EKn9753954E1083 Kn6K64EKKn7D972
223NT V-1 100 25.0 78% 498 70.9%85K105439DKn864 D102D9E6429532
Rond 12, som ÖV mot par 5, Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén
234 V-1 -100 8.0 25% 506 68.9%7E10532EK107526 DKn8654Kn64Kn93D
243 N+1 -170 19.0 59% 525 68.5%92EKn96KD8DKn65 873D8754Kn6874