Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-12

Partävling, 17 bord, 34 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.0.

Privatprotokoll för Kjell-Åke Nilsson - Eva Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 35, Gunlis Åberg - Mona Berge
14 Ö+1 -450 26 81% 26 81.0%D108DK102KDKn952 65106DKn9848764
24 N+2 680 15 47% 41 64.0%EKKn95E63EEKKn4 10873D742K74108
Rond 2, som NS mot par 47, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
34 Ö-2 200 31 97% 72 75.0%D92D109310872Kn6 EKn8543Kn4943K9
44 Ö-2 200 28 88% 100 78.2%6KD751087653D5 DKn10464KKn92KKn4
Rond 3, som ÖV mot par 44, Bo Hedberg - Fredrik Bonde
54 S+1 -150 14 44% 114 71.4%K42K954DKD732 Kn8D7263E109654
61 Ö+3 170 27 84% 141 73.5%K10986D1093Kn9K4 EDKn872ED821075
Rond 4, som NS mot par 36, Klas Bellander - Jan Clementsson
74 V-1 100 29 91% 170 76.0%D42K10EDKn109632 Kn910642D532K84
84 N-2 -100 20 63% 190 74.4%Kn8K10973D732ED 52D654K8K10875
Rond 5, som NS mot par 46, Christian Frisk - Mona Andersson
96 Ö-3 300 32 100% 222 77.2%DK1010853K97532 Kn8398752KKn9Kn10
101NT S+1 120 28 88% 250 78.3%E65276E975476 D73K1042Kn10ED109
Rond 6, som ÖV mot par 33, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
111NT N-1 50 23 72% 273 77.7%KKn9787KD85K96 D54DKn432KnKn1052
122 S+1 -140 5 16% 278 72.6%94264310543KDKn KD8D95KD7E1065
Rond 7, som ÖV mot par 48, Annette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg
134 V+1 650 19 59% 297 71.5%DKn89742D1021084 E10976KEKKnEDKn9
143NT Ö-3 -150 0 0% 297 66.4%Kn8EK4KD73D1093 K1073Kn1097510944
Rond 8, som ÖV mot par 32, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
152NT Ö+1 150 23 72% 320 66.8%E98Kn43E85K863 D103EK102D109752
163 V+2 200 32 100% 352 68.9%Kn54EKn98742KKn4 732EKD8764596
Rond 9, som ÖV mot par 45, Bibi Jönsson - Willy Landgren
172 V+1 140 28 88% 380 70.0%54D104K105E10987 ED10983K832K43
184 S-3 300 32 100% 412 71.7%EKn3D10732K102E10 D9654KKn959864
Rond 10, som ÖV mot par 43, Marianne Servin - Ulla Öberg
191NT V+1 120 30 94% 442 72.8%9832932862D108 EKn5EK10K3Kn7652
203NT V+2 660 18 56% 460 72.0%KD4K76642Kn1082 EKn65D8EK3ED43
Rond 11, som NS mot par 39, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
214 Ö-2 100 30 94% 490 73.0%10862EKKn1087398 KKn41084342Kn752
223NT S+4 520 28 88% 518 73.7%EK532842K8EK7 DKn9K10ED1097658
Rond 12, som ÖV mot par 41, Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup
234D Ö-1 -200 6 19% 524 71.3%EE8EKn8732K863 Kn2DKn975494752
245D N= -550 0 0% 524 68.4%E97EKD1054Kn8Kn3 DKn1043Kn8K1042D4