Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Kvissleby BK » Partävling fredag 2018-04-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling fredag 2018-04-06

Partävling, 6 bord, 11 par. Antal brickor: 33. Medel: 132.0.
Frirond ger egen procent

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %
Rond 1, som NS mot par 11, Johan Arborelius - Erik Sundqvist
14 Ö-1 50 4.0 50% 4 50.0%
24 N-1 -100 5.0 63% 9 56.5%
33NT V-2 200 6.0 75% 15 62.7%
Rond 2, som ÖV mot par 7, Margareta Bergström - Ove Bergström
44 Ö= 620 0.0 0% 15 47.0%
52NT N= -120 3.0 38% 18 45.2%
63NT Ö-1 -100 0.0 0% 18 37.7%
Rond 3, som NS mot par 10, Axel Berglund - Evy Wåglöf
71NT N+1 120 7.0 88% 25 44.9%
84D Ö-2 300 0.0 0% 25 39.2%
92 S+2 130 2.0 25% 27 37.7%
Rond 4, Frirond
10  - 3.4 43% 30.4 38.2%
11  - 3.4 43% 33.8 38.6%
12  - 3.4 43% 37.2 39.0%
Rond 5, som ÖV mot par 8, Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén
132NT Ö+2 180 6.0 75% 43.2 41.8%
142 V+1 140 3.0 38% 46.2 41.5%
153NT S= -600 4.0 50% 50.2 42.1%
Rond 6, som NS mot par 3, Kristin Lundgren - Ingemar Johansson
162 V+2 -170 1.0 13% 51.2 40.2%
173 S+1 170 5.0 63% 56.2 41.6%
185 Ö-1 50 6.0 75% 62.2 43.4%
Rond 7, som ÖV mot par 5, Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg
193NT N+2 -460 1.0 13% 63.2 41.8%
202 Ö= 90 2.0 25% 65.2 41.0%
211NT S+2 -150 0.0 0% 65.2 39.0%
Rond 8, som ÖV mot par 9, Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren
223 V-1 -100 5.0 63% 70.2 40.1%
234 S= -620 1.0 13% 71.2 39.0%
244 N-2 100 7.0 88% 78.2 41.0%
Rond 9, som ÖV mot par 2, Kerstin Hedehag - Tomas Holmin
254 S-1 50 6.0 75% 84.2 42.4%
264 N+3 -710 5.0 63% 89.2 43.2%
273 V-1 -50 4.0 50% 93.2 43.4%
Rond 10, som NS mot par 1, Erik Eriksson - Lasse Jansson
284 Ö-1 50 2.0 25% 95.2 42.8%
292 N-2 -200 0.0 0% 95.2 41.3%
302NT Ö+2 -180 0.0 0% 95.2 39.9%
Rond 11, som NS mot par 6, Gunnar Tapper - Inger Tapper
314 N= 620 6.0 75% 101.2 41.0%
324 S-1 -50 4.0 50% 105.2 41.3%
334 S-2 -100 8.0 100% 113.2 43.1%

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3 S= K 110 8.0/0.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 Ö-1 D 50 4.0/4.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Margareta Bergström - Ove Bergström 4 Ö-1 8 50 4.0/4.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3 Ö-1 D 50 4.0/4.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 3 Ö= 3 -140 0.0/8.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson     - -/5.4

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 N-1 E -100 5.0/3.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT S-1 Kn -100 5.0/3.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 3 S-1 Kn -100 5.0/3.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 N-1 2 -100 5.0/3.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3NT S-2 Kn -200 0.0/8.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson     - -/5.4

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 V-2 5 200 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT V-2 3 200 6.0/2.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT V-2 3 200 6.0/2.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 Ö-1 Kn 100 2.0/6.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 3 V= 5 -140 0.0/8.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson     - -/5.4

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 4 Ö= 10 -620 8.0/0.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 Ö+1 E -650 4.0/4.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 V+1 2 -650 4.0/4.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 Ö+1 10 -650 4.0/4.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 V+2 E -680 0.0/8.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/4.5

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 1NT N+1 E 120 5.0/3.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Erik Eriksson - Lasse Jansson 2NT S= E 120 5.0/3.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 2NT N= E 120 5.0/3.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Axel Berglund - Evy Wåglöf 1NT N+1 E 120 5.0/3.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2 N+1 E 110 0.0/8.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/4.5

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 3NT Ö-1 3 100 8.0/0.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3 Ö+1 6 -130 6.0/2.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT Ö= 10 -600 3.0/5.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3NT V= E -600 3.0/5.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Axel Berglund - Evy Wåglöf 3NT Ö+1 Kn -630 0.0/8.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/4.5

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 1NT N+1 4 120 7.0/1.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Axel Berglund - Evy Wåglöf 1NT N+1 Kn 120 7.0/1.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2 N+1 2 110 4.0/4.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 1 N= 3 70 2.0/6.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 N-1 Kn -100 0.0/8.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson     - -/4.9

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 N+1 E 450 5.0/3.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 N+1 E 450 5.0/3.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 N+1 E 450 5.0/3.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 N+1 E 450 5.0/3.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Axel Berglund - Evy Wåglöf 4D Ö-2 K 300 0.0/8.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson     - -/4.9

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2NT S+1 2 150 6.0/2.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2NT S+1 6 150 6.0/2.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 1NT S+2 6 150 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Axel Berglund - Evy Wåglöf 2 S+2 8 130 2.0/6.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1 Ö+1 5 -110 0.0/8.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson     - -/4.9

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 Ö-3 3 300 8.0/0.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Gunnar Tapper - Inger Tapper 2 N+2 D 130 6.0/2.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Axel Berglund - Evy Wåglöf 2 S= 10 110 4.0/4.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT S-1 10 -100 1.0/7.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 2 S-1 10 -100 1.0/7.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin     - -/3.4

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 2 S+2 3 170 8.0/0.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Gunnar Tapper - Inger Tapper 2 S= 3 110 6.0/2.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 S-1 5 -50 3.0/5.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 S-1 5 -50 3.0/5.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 S-2 5 -100 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin     - -/3.4

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Gunnar Tapper - Inger Tapper 2 N+1 E 140 8.0/0.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Axel Berglund - Evy Wåglöf 2 N= E 110 6.0/2.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 N-1 3 -100 3.0/5.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 S-1 10 -100 3.0/5.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 3 N-2 3 -200 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin     - -/3.4

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 V= 4 -110 7.0/1.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Margareta Bergström - Ove Bergström 3 Ö= E -110 7.0/1.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 Ö+1 E -150 4.0/4.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 2NT Ö+2 10 -180 2.0/6.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT Ö= 3 -600 0.0/8.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg     - -/4.3

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT Ö-1 4 50 8.0/0.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 V+1 5 -140 5.0/3.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 2 V+1 8 -140 5.0/3.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Erik Eriksson - Lasse Jansson 2NT Ö+3 4 -210 2.0/6.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT Ö+1 D -430 0.0/8.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg     - -/4.3

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT S+2 4 660 8.0/0.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT N+1 4 630 6.0/2.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 3NT S= 10 600 4.0/4.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 S+1 4 110 2.0/6.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 N-1 8 -100 0.0/8.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg     - -/4.3

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 S-2 E -100 8.0/0.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 V+1 6 -140 5.0/3.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2 V+1 6 -140 5.0/3.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 2 V+2 D -170 1.0/7.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 V+2 D -170 1.0/7.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper     - -/2.5

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 N= E 420 8.0/0.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 3 S+1 5 170 5.0/3.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 N+1 E 170 5.0/3.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 S-1 E -50 2.0/6.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 S-3 E -150 0.0/8.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper     - -/2.5

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 N+1 K 150 8.0/0.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 5 Ö-1 8 50 6.0/2.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 V+1 8 -110 2.0/6.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2 Ö+1 6 -110 2.0/6.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 Ö= 7 -110 2.0/6.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper     - -/2.5

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3NT N+2 Kn 460 7.0/1.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 3NT N+2 2 460 7.0/1.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gunnar Tapper - Inger Tapper 3NT N= 3 400 3.0/5.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 5 N= K 400 3.0/5.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 4 S= K 130 0.0/8.0
Margareta Bergström - Ove Bergström     - -/4.3

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 V-1 7 100 8.0/0.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 2 Ö= 4 -90 6.0/2.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gunnar Tapper - Inger Tapper 2 Ö+2 2 -170 4.0/4.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 V= 2 -620 2.0/6.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 3NT V+2 9 -660 0.0/8.0
Margareta Bergström - Ove Bergström     - -/4.3

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 1NT S+2 3 150 8.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3NT N-1 K -100 3.0/5.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 3NT N-1 K -100 3.0/5.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gunnar Tapper - Inger Tapper 3NT N-1 K -100 3.0/5.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT S-1 K -100 3.0/5.0
Margareta Bergström - Ove Bergström     - -/4.3

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Axel Berglund - Evy Wåglöf 3 V-2 8 200 8.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 3 N= E 140 6.0/2.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3 V-1 8 100 3.0/5.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 3 V-1 8 100 3.0/5.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Margareta Bergström - Ove Bergström 3 V= E -140 0.0/8.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén     - -/3.7

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 S= E 620 7.0/1.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 4 S= E 620 7.0/1.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3 N= E 140 4.0/4.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 6 S-2 E -200 2.0/6.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Margareta Bergström - Ove Bergström 6D N-2 9 -500 0.0/8.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén     - -/3.7

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kristin Lundgren - Ingemar Johansson 4 N+1 E 450 8.0/0.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Axel Berglund - Evy Wåglöf 1NT S+2 2 150 6.0/2.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2 N= E 110 4.0/4.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 4 N-2 4 -100 1.0/7.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Margareta Bergström - Ove Bergström 3 N-2 3 -100 1.0/7.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén     - -/3.7

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 S= E 140 7.0/1.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2 S+1 E 140 7.0/1.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 S-1 E -50 2.0/6.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 4 S-1 E -50 2.0/6.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Gunnar Tapper - Inger Tapper 4 S-1 3 -50 2.0/6.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren     - -/3.8

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 6 N+1 6 1460 8.0/0.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 4 N+3 Kn 710 3.0/5.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 N+3 9 710 3.0/5.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Gunnar Tapper - Inger Tapper 4 N+3 9 710 3.0/5.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 N+3 4 710 3.0/5.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren     - -/3.8

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 5D V-2 8 300 8.0/0.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Gunnar Tapper - Inger Tapper 2 S= 5 110 6.0/2.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 3 V-1 D 50 4.0/4.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3 S-1 E -50 2.0/6.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3NT Ö+1 2 -430 0.0/8.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren     - -/3.8

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gunnar Tapper - Inger Tapper 4 N= K 620 8.0/0.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3 N= K 140 5.0/3.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Margareta Bergström - Ove Bergström 2 N+1 9 140 5.0/3.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 Ö-1 6 50 2.0/6.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 N-1 10 -100 0.0/8.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf     - -/3.7

Bricka 29

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Margareta Bergström - Ove Bergström 4 S= 6 620 8.0/0.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3 S= E 140 6.0/2.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 S-1 E -100 3.0/5.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gunnar Tapper - Inger Tapper 4 S-1 6 -100 3.0/5.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 N-2 Kn -200 0.0/8.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf     - -/3.7

Bricka 30

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2 V-3 4 150 8.0/0.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 Ö-1 9 50 6.0/2.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Margareta Bergström - Ove Bergström Pass   4.0/4.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gunnar Tapper - Inger Tapper 2NT Ö= 5 -120 2.0/6.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Erik Eriksson - Lasse Jansson 2NT Ö+2 2 -180 0.0/8.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf     - -/3.7

Bricka 31

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 4 N= E 620 6.0/2.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 N= Kn 620 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Gunnar Tapper - Inger Tapper 4 N= Kn 620 6.0/2.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 N-1 9 -100 1.0/7.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 N-1 10 -100 1.0/7.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/3.4

Bricka 32

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 S= 4 420 8.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 4 S-1 3 -50 4.0/4.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Gunnar Tapper - Inger Tapper 4 S-1 D -50 4.0/4.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3 S-1 D -50 4.0/4.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 S-2 4 -100 0.0/8.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/3.4

Bricka 33

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Gunnar Tapper - Inger Tapper 4 S-2 3 -100 8.0/0.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 Ö+1 K -450 6.0/2.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 Ö+2 E -480 4.0/4.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 5 Ö+2 D -510 2.0/6.0
Kristin Lundgren - Ingemar Johansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 5D Ö+1 K -750 0.0/8.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/3.4