Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Kvissleby BK » Partävling fredag 2018-03-09 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling fredag 2018-03-09

Partävling, 6 bord, 11 par. Antal brickor: 33. Medel: 132.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %
Rond 1, som ÖV mot par 10, Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren
12 Ö+2 170 2.0 25% 2 25.0%
22 Ö+1 140 3.0 38% 5 31.5%
31NT V-2 -200 3.0 38% 8 33.7%
Rond 2, som ÖV mot par 3, Johan Arborelius - Erik Sundqvist
43 N+1 -170 3.0 38% 11 34.8%
53NT S-2 200 8.0 100% 19 47.8%
63 V= 140 5.0 63% 24 50.3%
Rond 3, som ÖV mot par 7, Axel Berglund - Evy Wåglöf
74 V-1 -100 4.0 50% 28 50.3%
84 S= -420 2.0 25% 30 47.1%
94 N-1 50 8.0 100% 38 53.0%
Rond 4, som NS mot par 6, Gunnar Tapper - Inger Tapper
103 S+1 130 6.0 75% 44 55.2%
112 V+1 -140 8.0 100% 52 59.3%
124 Ö-3 150 0.0 0% 52 54.3%
Rond 5, som NS mot par 11, Olle Eriksson - Erling Lidin
134D N-4 -1100 0.0 0% 52 50.2%
145 Ö= -400 8.0 100% 60 53.7%
154 V+1 -450 4.0 50% 64 53.5%
Rond 6, som NS mot par 5, Åsa Wallner - Leif Jansson
161NT Ö= -90 3.0 38% 67 52.5%
172 S+2 170 3.0 38% 70 51.6%
183 S= 140 6.0 75% 76 52.9%
Rond 7, som ÖV mot par 1, Erik Eriksson - Lasse Jansson
193NT Ö-2 -200 1.0 13% 77 50.8%
203 V-2 -200 0.0 0% 77 48.3%
213 V+2 150 1.0 13% 78 46.6%
Rond 8, som NS mot par 4, Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin
222 N+1 110 5.0 63% 83 47.4%
232 Ö+1 -110 4.0 50% 87 47.5%
242 V+1 -140 1.0 13% 88 46.0%
Rond 9, Frirond
25  - 3.6 45% 91.6 46.0%
26  - 3.6 45% 95.2 46.0%
27  - 3.6 45% 98.8 45.9%
Rond 10, som ÖV mot par 2, Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren
281NT Ö+2 150 6.0 75% 104.8 47.0%
295 S= -600 5.0 63% 109.8 47.5%
304 S+1 -450 4.0 50% 113.8 47.6%
Rond 11, som NS mot par 8, Kerstin Hedehag - Tomas Holmin
312 S-1 -100 2.0 25% 115.8 46.9%
322 V+1 -140 2.0 25% 117.8 46.2%
333NT N-2 -100 1.0 13% 118.8 45.2%

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 Ö-1 E 50 8.0/0.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2 Ö+2 E -170 6.0/2.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 Ö= E -420 3.0/5.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Olle Eriksson - Erling Lidin 4 Ö= E -420 3.0/5.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 Ö+1 3 -450 0.0/8.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson     - -/6.1

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Olle Eriksson - Erling Lidin 3 Ö= D -140 5.0/3.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 3 Ö= D -140 5.0/3.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 Ö= 2 -140 5.0/3.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2 Ö+1 D -140 5.0/3.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 Ö+2 D -170 0.0/8.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson     - -/6.1

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Olle Eriksson - Erling Lidin 3NT Ö-3 4 300 8.0/0.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT V-2 8 200 5.0/3.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 1NT V-2 4 200 5.0/3.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 1NT N+1 Kn 120 2.0/6.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 N-3 4 -150 0.0/8.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson     - -/6.1

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olle Eriksson - Erling Lidin Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 N= 10 620 8.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3 N+1 7 170 5.0/3.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 2 N+2 10 170 5.0/3.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 1NT Ö-1 4 100 1.0/7.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gunnar Tapper - Inger Tapper 1 V-1 8 100 1.0/7.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren     - -/3.5

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olle Eriksson - Erling Lidin Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3NT N+1 3 630 8.0/0.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 2 S= 5 90 6.0/2.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gunnar Tapper - Inger Tapper 3NT S-1 7 -100 4.0/4.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 V= 9 -110 2.0/6.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3NT S-2 4 -200 0.0/8.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren     - -/3.5

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olle Eriksson - Erling Lidin Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 5 N-2 10 -100 8.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3 V= K -140 3.0/5.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 V= 3 -140 3.0/5.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 2 V+1 K -140 3.0/5.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gunnar Tapper - Inger Tapper 1 V+2 K -140 3.0/5.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren     - -/3.5

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Tapper - Inger Tapper Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 4 V-2 D 200 8.0/0.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 1 S+2 2 140 6.0/2.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 V-1 D 100 4.0/4.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Olle Eriksson - Erling Lidin 3 S-1 Kn -100 2.0/6.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Åsa Wallner - Leif Jansson 4 Ö+1 K -150 0.0/8.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/4.3

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Olle Eriksson - Erling Lidin 3NT N+1 D 430 8.0/0.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 S= 2 420 6.0/2.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 2NT N+2 3 180 4.0/4.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 S-1 2 -50 2.0/6.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Åsa Wallner - Leif Jansson 6NT S-2 2 -100 0.0/8.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/4.3

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Olle Eriksson - Erling Lidin 3NT S+2 5 460 8.0/0.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 N= 9 420 5.0/3.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Åsa Wallner - Leif Jansson 4 S= E 420 5.0/3.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3 N+2 3 200 2.0/6.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 N-1 3 -50 0.0/8.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/4.3

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3 N= 9 140 8.0/0.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gunnar Tapper - Inger Tapper 3 S+1 8 130 6.0/2.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Olle Eriksson - Erling Lidin 4 Ö-1 D 100 4.0/4.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 Ö+1 K -140 2.0/6.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 Ö= 7 -620 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin     - -/3.7

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gunnar Tapper - Inger Tapper 2 V+1 4 -140 8.0/0.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 Ö+2 4 -170 6.0/2.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Olle Eriksson - Erling Lidin 4 Ö= 4 -420 3.0/5.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 Ö= 5 -420 3.0/5.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 Ö+1 E -450 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin     - -/3.7

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4D V-4 Kn 800 8.0/0.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Olle Eriksson - Erling Lidin 5 S+1 E 620 6.0/2.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 V-5 7 250 4.0/4.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 S+3 E 190 2.0/6.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gunnar Tapper - Inger Tapper 4 Ö-3 E 150 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin     - -/3.7

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 3NT N+1 10 630 7.0/1.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Axel Berglund - Evy Wåglöf 3NT N+1 10 630 7.0/1.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3NT N= 4 600 4.0/4.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT N-1 10 -100 2.0/6.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Olle Eriksson - Erling Lidin 4D N-4 8 -1100 0.0/8.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/4.2

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Olle Eriksson - Erling Lidin 5 Ö= K -400 8.0/0.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 4 Ö+1 K -450 6.0/2.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 4 Ö+2 10 -480 2.0/6.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 Ö+2 2 -480 2.0/6.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 Ö+2 7 -480 2.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/4.2

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 4 V= E -420 8.0/0.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 4 V+1 E -450 4.0/4.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Olle Eriksson - Erling Lidin 4 V+1 E -450 4.0/4.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 V+1 E -450 4.0/4.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT V+2 9 -460 0.0/8.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/4.2

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 V-1 E 100 8.0/0.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 1 V= 2 -80 6.0/2.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT Ö= 2 -90 3.0/5.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT Ö= 2 -90 3.0/5.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 1NT Ö+1 3 -120 0.0/8.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper     - -/3.2

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olle Eriksson - Erling Lidin Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 S+1 4 450 8.0/0.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 N= 7 420 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 N+2 2 170 3.0/5.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Åsa Wallner - Leif Jansson 2 S+2 10 170 3.0/5.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 1NT V-3 2 150 0.0/8.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper     - -/3.2

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Evy Wåglöf Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3NT V-3 8 150 8.0/0.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Åsa Wallner - Leif Jansson 3 S= K 140 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 N= 3 110 3.0/5.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 N= 3 110 3.0/5.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 N-1 K -100 0.0/8.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper     - -/3.2

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3NT Ö-2 7 200 7.0/1.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT Ö-2 4 200 7.0/1.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Gunnar Tapper - Inger Tapper 2NT Ö-1 4 100 4.0/4.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 1 Ö= 4 -80 2.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 2 Ö= 4 -110 0.0/8.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf     - -/3.9

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3 V-2 2 200 8.0/0.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 2 S= 9 110 6.0/2.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2NT Ö-1 3 100 4.0/4.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 2 S= D 90 2.0/6.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Gunnar Tapper - Inger Tapper 2 Ö+1 Kn -110 0.0/8.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf     - -/3.9

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3 V+2 Kn -150 7.0/1.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 3 V+2 2 -150 7.0/1.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 2 V+4 E -170 4.0/4.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Gunnar Tapper - Inger Tapper 3 Ö+3 4 -230 2.0/6.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 Ö+1 4 -450 0.0/8.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf     - -/3.9

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 N= 2 130 8.0/0.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 2 N+1 E 110 5.0/3.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Axel Berglund - Evy Wåglöf 3 N= E 110 5.0/3.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3 N-1 E -50 2.0/6.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Åsa Wallner - Leif Jansson 3 Ö= 3 -140 0.0/8.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/4.5

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 Ö= K -90 8.0/0.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 Ö+1 E -110 4.0/4.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Åsa Wallner - Leif Jansson 2 Ö= 3 -110 4.0/4.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 2 Ö+1 E -110 4.0/4.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Axel Berglund - Evy Wåglöf 3 Ö+1 E -130 0.0/8.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/4.5

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olle Eriksson - Erling Lidin Axel Berglund - Evy Wåglöf 1 V= D -80 8.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 1NT V= 2 -90 6.0/2.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 1 V+1 7 -110 4.0/4.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Åsa Wallner - Leif Jansson 1 V+2 7 -140 1.0/7.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 2 V+1 2 -140 1.0/7.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/4.5

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gunnar Tapper - Inger Tapper 3 V-1 3 100 8.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Olle Eriksson - Erling Lidin 3 N-3 D -150 6.0/2.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 2 V+2 8 -170 4.0/4.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 V= 8 -620 2.0/6.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Åsa Wallner - Leif Jansson 4 V+1 Kn -650 0.0/8.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg     - -/3.6

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 4 S+1 2 650 8.0/0.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gunnar Tapper - Inger Tapper 3NT S= 2 600 6.0/2.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Åsa Wallner - Leif Jansson 3 S+1 2 170 4.0/4.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 S-1 2 -100 1.0/7.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Olle Eriksson - Erling Lidin 3NT S-1 2 -100 1.0/7.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg     - -/3.6

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 Ö-3 7 150 8.0/0.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gunnar Tapper - Inger Tapper 2 Ö-1 3 50 5.0/3.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT Ö-1 3 50 5.0/3.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin 2 V+1 E -140 2.0/6.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Olle Eriksson - Erling Lidin 2 N-3 E -150 0.0/8.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg     - -/3.6

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olle Eriksson - Erling Lidin Gunnar Tapper - Inger Tapper 1 N+2 E 140 8.0/0.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Axel Berglund - Evy Wåglöf 2 V-2 K 100 6.0/2.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT V-1 3 50 4.0/4.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 1NT Ö+2 7 -150 2.0/6.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Erik Eriksson - Lasse Jansson 1NT Ö+3 5 -180 0.0/8.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren     - -/2.7

Bricka 29

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olle Eriksson - Erling Lidin Gunnar Tapper - Inger Tapper 3NT N+4 6 720 8.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Åsa Wallner - Leif Jansson 4 N+1 7 650 6.0/2.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 5 S= 7 600 3.0/5.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Axel Berglund - Evy Wåglöf 5 N= 9 600 3.0/5.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 S+2 Kn 150 0.0/8.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren     - -/2.7

Bricka 30

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Åsa Wallner - Leif Jansson 4 S+2 3 480 8.0/0.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 S+1 8 450 4.0/4.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 S+1 10 450 4.0/4.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 S+1 9 450 4.0/4.0
Olle Eriksson - Erling Lidin Gunnar Tapper - Inger Tapper 6 S-1 3 -50 0.0/8.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren     - -/2.7

Bricka 31

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 3 N= K 110 7.0/1.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 1 S+1 5 110 7.0/1.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3 V-2 4 100 4.0/4.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 S-1 5 -100 2.0/6.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Gunnar Tapper - Inger Tapper 3NT S-2 3 -200 0.0/8.0
Olle Eriksson - Erling Lidin     - -/4.3

Bricka 32

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 V-2 9 200 8.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 3 V-1 9 100 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Gunnar Tapper - Inger Tapper 3 S-1 2 -50 4.0/4.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 V+1 9 -140 2.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 5 S-3 D -150 0.0/8.0
Olle Eriksson - Erling Lidin     - -/4.3

Bricka 33

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Brite-Louise Rohdin Gunnar Tapper - Inger Tapper 2 S= E 110 8.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3 N-1 7 -50 5.0/3.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 2 N-1 4 -50 5.0/3.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 3NT S-2 9 -100 1.0/7.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT N-2 4 -100 1.0/7.0
Olle Eriksson - Erling Lidin     - -/4.3