Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Kvissleby BK » Partävling fredag 2018-01-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling fredag 2018-01-19

Partävling, 7 bord, 13 par. Antal brickor: 26. Medel: 130.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Kerstin Hedehag - Tomas Holmin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %
Rond 1, som ÖV mot par 6, Kerstin Pettersson - Christer Svanström
14 N-1 50 10.0 100% 10 100.0%
24 S= -130 2.0 20% 12 60.0%
Rond 2, som NS mot par 12, Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén
34 S-3 -150 5.0 50% 17 56.7%
43NT V-2 200 7.0 70% 24 60.0%
Rond 3, som NS mot par 2, Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren
53NT S-2 -200 5.0 50% 29 58.0%
62 S+3 200 4.0 40% 33 55.0%
Rond 4, som NS mot par 7, Axel Berglund - Evy Wåglöf
73NT Ö= -600 1.0 10% 34 48.6%
84 V-2 100 0.0 0% 34 42.5%
Rond 5, som NS mot par 1, Erik Eriksson - Lasse Jansson
93NT Ö+1 -630 0.0 0% 34 37.8%
103NT S+2 660 9.0 90% 43 43.0%
Rond 6, som ÖV mot par 4, Lars Eriksson - Barbro Sjö
115D Ö-1 -100 2.0 20% 45 40.9%
124 Ö= 420 3.0 30% 48 40.0%
Rond 7, som ÖV mot par 13, Margareta Bergström - Ove Bergström
132 Ö= 110 8.0 80% 56 43.1%
143 V-2 -100 6.0 60% 62 44.3%
Rond 8, som NS mot par 9, Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz
152 Ö= -110 4.0 40% 66 44.0%
162 S+2 170 4.0 40% 70 43.8%
Rond 9, som ÖV mot par 11, Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg
172 N+1 -110 2.0 20% 72 42.4%
185 V-3 -150 0.0 0% 72 40.0%
Rond 10, Frirond
19  - 4.4 44% 76.4 40.2%
20  - 4.4 44% 80.8 40.4%
Rond 11, som ÖV mot par 5, Erling Lidin - Olle Eriksson
211NT V= 90 8.0 80% 88.8 42.3%
223NT S-3 150 10.0 100% 98.8 44.9%
Rond 12, som NS mot par 3, Åsa Wallner - Leif Jansson
233 N-1 -100 5.0 50% 103.8 45.1%
243NT S-1 -50 1.0 10% 104.8 43.7%
Rond 13, som ÖV mot par 8, Gunnar Tapper - Inger Tapper
253 Ö-1 -100 10.0 100% 114.8 45.9%
262 V-2 -200 0.0 0% 114.8 44.2%

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 N= E 420 7.0/3.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Lars Eriksson - Barbro Sjö 4 N= E 420 7.0/3.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 N= E 420 7.0/3.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Erling Lidin - Olle Eriksson 4 N= 3 420 7.0/3.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Margareta Bergström - Ove Bergström 2 N+1 E 140 2.0/8.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 N-1 3 -50 0.0/10.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson     - -/5.5

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3NT S= 3 600 10.0/0.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 S= D 130 8.0/2.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Margareta Bergström - Ove Bergström 2 N+1 4 110 6.0/4.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 N-1 10 -100 4.0/6.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Lars Eriksson - Barbro Sjö 5 N-2 9 -200 1.0/9.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT N-2 D -200 1.0/9.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson     - -/5.5

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Erik Eriksson - Lasse Jansson 6 Ö-1 10 100 10.0/0.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3 S-2 K -100 8.0/2.0
Lars Eriksson - Barbro Sjö Åsa Wallner - Leif Jansson 4 S-3 K -150 5.0/5.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 S-3 2 -150 5.0/5.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Erling Lidin - Olle Eriksson 5 Ö= K -600 1.0/9.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Pettersson - Christer Svanström 5 Ö= K -600 1.0/9.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren     - -/4.3

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Evy Wåglöf Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3NT V-3 K 300 10.0/0.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT V-2 9 200 7.0/3.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3NT V-2 K 200 7.0/3.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Pettersson - Christer Svanström 3NT V-1 9 100 4.0/6.0
Lars Eriksson - Barbro Sjö Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT V+1 K -120 2.0/8.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Erling Lidin - Olle Eriksson 4 V= 10 -620 0.0/10.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren     - -/4.3

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 3 Ö-1 K 50 10.0/0.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2 Ö+1 4 -110 8.0/2.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Lars Eriksson - Barbro Sjö 3 S-2 3 -200 5.0/5.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3NT S-2 3 -200 5.0/5.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Kerstin Pettersson - Christer Svanström 3 S-3 3 -300 1.0/9.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Margareta Bergström - Ove Bergström 4NT S-3 3 -300 1.0/9.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/4.7

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 N= E 420 8.0/2.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Lars Eriksson - Barbro Sjö 4 N= 6 420 8.0/2.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Kerstin Pettersson - Christer Svanström 4 S= E 420 8.0/2.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 S+3 4 200 4.0/6.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2 N+1 D 140 2.0/8.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Margareta Bergström - Ove Bergström 4 N-1 E -50 0.0/10.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/4.7

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Erling Lidin - Olle Eriksson 5 V-2 Kn 200 10.0/0.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Gunnar Tapper - Inger Tapper 3NT Ö-1 2 100 8.0/2.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Margareta Bergström - Ove Bergström 3 Ö= 6 -110 6.0/4.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Åsa Wallner - Leif Jansson 3 Ö+1 2 -130 4.0/6.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Axel Berglund - Evy Wåglöf 3NT Ö= 2 -600 1.0/9.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT Ö= 2 -600 1.0/9.0
Lars Eriksson - Barbro Sjö     - -/5.9

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Margareta Bergström - Ove Bergström 4 N= 8 420 9.0/1.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 N= D 420 9.0/1.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Åsa Wallner - Leif Jansson 4 V-5 E 250 6.0/4.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Gunnar Tapper - Inger Tapper 2 N+2 K 170 4.0/6.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Erling Lidin - Olle Eriksson 3 N= K 140 2.0/8.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 V-2 E 100 0.0/10.0
Lars Eriksson - Barbro Sjö     - -/5.9

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gunnar Tapper - Inger Tapper 3 V-2 9 200 10.0/0.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 3NT Ö-1 8 100 7.0/3.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 Ö-1 2 100 7.0/3.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kerstin Pettersson - Christer Svanström 3NT Ö= 10 -600 3.0/7.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Lars Eriksson - Barbro Sjö 3NT Ö= 2 -600 3.0/7.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT Ö+1 2 -630 0.0/10.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/5.7

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT S+2 K 660 9.0/1.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3NT S+2 K 660 9.0/1.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kerstin Pettersson - Christer Svanström 3NT N+1 5 630 4.0/6.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gunnar Tapper - Inger Tapper 3NT N+1 10 630 4.0/6.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Lars Eriksson - Barbro Sjö 3NT S+1 2 630 4.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 3 N= 7 110 0.0/10.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/5.7

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Åsa Wallner - Leif Jansson 2 N+1 Kn 140 10.0/0.0
Lars Eriksson - Barbro Sjö Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 5D Ö-1 E 100 8.0/2.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 N-1 10 -50 5.0/5.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Erling Lidin - Olle Eriksson 4 N-1 K -50 5.0/5.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Axel Berglund - Evy Wåglöf 3 Ö+2 2 -200 2.0/8.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 4 Ö= E -420 0.0/10.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström     - -/6.0

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Åsa Wallner - Leif Jansson 4 V= Kn -420 7.0/3.0
Lars Eriksson - Barbro Sjö Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 Ö= 9 -420 7.0/3.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 V= 5 -420 7.0/3.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 4 V= 9 -420 7.0/3.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 V+1 D -450 1.0/9.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Erling Lidin - Olle Eriksson 4 V+1 D -450 1.0/9.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström     - -/6.0

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2 V-1 3 100 10.0/0.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Lars Eriksson - Barbro Sjö 1 V= 3 -80 8.0/2.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT Ö= 4 -90 6.0/4.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Pettersson - Christer Svanström 1 V+1 7 -110 2.0/8.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Gunnar Tapper - Inger Tapper 1 V+1 8 -110 2.0/8.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 Ö= E -110 2.0/8.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf     - -/6.2

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2 S+1 E 140 8.0/2.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Gunnar Tapper - Inger Tapper 3 N= 2 140 8.0/2.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Åsa Wallner - Leif Jansson 1 S+2 E 140 8.0/2.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 V-2 K 100 4.0/6.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Pettersson - Christer Svanström 4 N-1 7 -50 2.0/8.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Lars Eriksson - Barbro Sjö 3 N-2 7 -100 0.0/10.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf     - -/6.2

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2 N= 8 90 10.0/0.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3 N-1 E -100 8.0/2.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Axel Berglund - Evy Wåglöf 2 Ö= D -110 4.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 1 Ö+1 2 -110 4.0/6.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 2 Ö= D -110 4.0/6.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Lars Eriksson - Barbro Sjö 1NT Ö+2 2 -150 0.0/10.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper     - -/3.7

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 S= E 420 10.0/0.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Lars Eriksson - Barbro Sjö 3NT S= 7 400 8.0/2.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Axel Berglund - Evy Wåglöf 3 S+1 4 170 4.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 3 S+1 E 170 4.0/6.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 2 S+2 4 170 4.0/6.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2 S+1 4 140 0.0/10.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper     - -/3.7

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Evy Wåglöf Margareta Bergström - Ove Bergström 4D Ö-2 Kn 300 10.0/0.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 N+1 4 110 8.0/2.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Gunnar Tapper - Inger Tapper 2NT S-1 6 -50 5.0/5.0
Lars Eriksson - Barbro Sjö Kerstin Pettersson - Christer Svanström 3 N-1 E -50 5.0/5.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 4 N-2 8 -100 2.0/8.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3NT S-3 10 -150 0.0/10.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz     - -/5.4

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 5 V-3 5 150 10.0/0.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 V= 5 -130 8.0/2.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 4 N-3 7 -300 3.0/7.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Gunnar Tapper - Inger Tapper 4 N-3 7 -300 3.0/7.0
Lars Eriksson - Barbro Sjö Kerstin Pettersson - Christer Svanström 4 N-3 3 -300 3.0/7.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Margareta Bergström - Ove Bergström 4 N-3 3 -300 3.0/7.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz     - -/5.4

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Eriksson - Barbro Sjö Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 4 Ö-1 4 100 10.0/0.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2 Ö= 4 -110 8.0/2.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kerstin Pettersson - Christer Svanström 4 Ö= 4 -620 5.0/5.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 Ö= 2 -620 5.0/5.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT V+1 3 -630 2.0/8.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 Ö+1 8 -650 0.0/10.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/4.4

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT N+1 3 630 9.0/1.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3NT N+1 2 630 9.0/1.0
Lars Eriksson - Barbro Sjö Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 4 N= 7 620 5.0/5.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 N= 8 620 5.0/5.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kerstin Pettersson - Christer Svanström 3 S+2 6 200 2.0/8.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 N-1 10 -100 0.0/10.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/4.4

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Eriksson - Barbro Sjö Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 Ö-3 9 150 9.0/1.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Gunnar Tapper - Inger Tapper 3 Ö-3 8 150 9.0/1.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 Ö-2 2 100 5.0/5.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3 Ö-2 6 100 5.0/5.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT V= 4 -90 2.0/8.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2 Ö= Kn -110 0.0/10.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg     - -/3.7

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Eriksson - Barbro Sjö Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 S+1 Kn 130 9.0/1.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Gunnar Tapper - Inger Tapper 3 S+1 3 130 9.0/1.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2NT S-1 D -50 6.0/4.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 N-2 E -100 3.0/7.0
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2NT S-2 3 -100 3.0/7.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT S-3 3 -150 0.0/10.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg     - -/3.7

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 2 N+1 10 140 10.0/0.0
Lars Eriksson - Barbro Sjö Gunnar Tapper - Inger Tapper 3 N-1 K -100 5.0/5.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 N-1 K -100 5.0/5.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 3 N-1 E -100 5.0/5.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Åsa Wallner - Leif Jansson 3 N-1 7 -100 5.0/5.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3 V= 2 -140 0.0/10.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén     - -/5.3

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT S+1 E 430 10.0/0.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 2NT S+2 8 180 8.0/2.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2NT S= E 120 6.0/4.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 S= E 110 4.0/6.0
Lars Eriksson - Barbro Sjö Gunnar Tapper - Inger Tapper 1NT N-1 K -50 1.0/9.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT S-1 E -50 1.0/9.0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén     - -/5.3

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 S+1 8 450 10.0/0.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Åsa Wallner - Leif Jansson 5 S+1 E 420 8.0/2.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2 S+2 8 170 6.0/4.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 3 S+2 E 150 3.0/7.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Lars Eriksson - Barbro Sjö 2 N+3 10 150 3.0/7.0
Gunnar Tapper - Inger Tapper Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 Ö-1 6 100 0.0/10.0
Margareta Bergström - Ove Bergström     - -/4.1

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Tapper - Inger Tapper Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 V-2 4 200 10.0/0.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz 2 S+2 E 130 7.0/3.0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2 S+2 E 130 7.0/3.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Åsa Wallner - Leif Jansson 2 S= 7 110 4.0/6.0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 V+2 K -130 2.0/8.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Lars Eriksson - Barbro Sjö 3 S-3 E -300 0.0/10.0
Margareta Bergström - Ove Bergström     - -/4.1