Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsd 30/8 scratch 2017-08-30 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 30/8 scratch 2017-08-30

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 18, Mats Holm - Richard Korse
11NT N+1 120 21 48% 21 48.0%98D987ED5ED95 D1043EK872Kn832
22 V= -90 14 32% 35 40.0%D98532KnK986D7 K106D1063DKn72E6
Rond 2, som ÖV mot par 17, Britt Lindberg - Wiviann Hassel
31NT Ö+1 120 13 30% 48 36.7%E85EDKn73Kn92E3 976954E107K854
42 V+1 140 22 50% 70 40.0%Kn10EKKn8654KD106 D9710965EK3532
Rond 3, som NS mot par 16, Christian Frisk - Mona Andersson
51 N+2 140 33 75% 103 47.0%D9853EK1095438 E102654K2EK763
64 Ö+2 -680 9 20% 112 42.5%7KD1092KDKn9494 9862Kn8610873D7
Rond 4, som ÖV mot par 15, Ulla Borgström - Monica Wester
73 N-3 300 40 91% 152 49.4%E832Kn97D65492 D107ED2EKn710765
84 S+1 -450 5 11% 157 44.6%K84D4643D9842 DKn765K9Kn752E6
Rond 5, som NS mot par 14, Kent Hermansson - Lars Becklén
93 N+2 150 19 43% 176 44.4%KDKn99E9864E97 32E652K753852
106NT V-1 100 42 95% 218 49.5%Kn968775432964 ED843Kn92KnK875
Rond 6, som NS mot par 13, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
112 N+2 170 27 61% 245 50.5%EK32KKn2ED4765 D75E1098487633
122 S= 90 37 84% 282 53.3%D2DKn69864K873 EKn898ED73DKn92
Rond 7, som NS mot par 24, Bengt Emanuelsson - Anders Freij
132 N+1 140 26 59% 308 53.8%109Kn10876EDED95 ED86D53932742
143 N+1 170 23 52% 331 53.6%D85E1097E6DKn54 1097438K5EK1093
Rond 8, som ÖV mot par 23, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
152NT S+1 -150 26 59% 357 54.0%62KKn41082K9862 K105D1065DKn6373
164 S+2 -480 1 2% 358 50.8%93E109210985K42 D62K876K641096
Rond 9, som ÖV mot par 22, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
175 N= -450 25 57% 383 51.1%ED96376285E76 424KKn109329852
186 S-1 100 26 59% 409 51.6%D872106D986432 943KKn94E1053K4
Rond 10, som NS mot par 21, Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall
194 N+1 450 36 82% 445 53.2%EKKn6KDEKn54ED6 D109109873K10952
205 V= -650 20 45% 465 52.8%2Kn1085KDKn65Kn43 D93EK74327876
Rond 11, som NS mot par 20, Anders Olsson - Sten Ahlgren
213NT Ö+3 -490 8 18% 473 51.1%Kn943D106Kn87863 D5752E53109542
223NT Ö-1 100 39 89% 512 52.8%E1063EKn243E1097 975D754K25432
Rond 12, som NS mot par 19, Håkan Linse - Arne Bojesson
233NT N= 600 36 82% 548 54.1%D54KD7ED93KKn4 E103Kn843875E86
244 V-1 50 34 77% 582 55.0%876EKnD9797643 10410973EK105Kn85