Kommande tävlingar
17/04 INSTÄLLD ... Laholms BK - Guld
08/05 Guld-IAF - BK S:t Erik
01/07 Ölandsveckan 2021 - A-final
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsd 30/8 scratch 2017-08-30 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 30/8 scratch 2017-08-30

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Mona Berge - Ulla Öberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Håkan Linse - Arne Bojesson
11NT N+1 120 21 48% 21 48.0%98D987ED5ED95 D1043EK872Kn832
22 N+2 170 39 89% 60 68.5%D98532KnK986D7 K106D1063DKn72E6
Rond 2, som ÖV mot par 18, Mats Holm - Richard Korse
33 Ö-1 -100 1 2% 61 46.3%E85EDKn73Kn92E3 976954E107K854
43 Ö= 140 22 50% 83 47.2%Kn10EKKn8654KD106 D9710965EK3532
Rond 3, som ÖV mot par 17, Britt Lindberg - Wiviann Hassel
53 N= -140 11 25% 94 42.8%4D98D1076DKn542 KKn76Kn732EKn8109
64 V+2 680 35 80% 129 49.0%DKn1043E462KKn105 EK5753E5E8632
Rond 4, som NS mot par 16, Christian Frisk - Mona Andersson
72 N-1 -100 28 64% 157 51.1%K5K108643983EK Kn9645K102DKn843
84 S= 420 30 68% 187 53.2%1093852E10K10753 E2EKn10763KD98Kn
Rond 5, som NS mot par 15, Ulla Borgström - Monica Wester
93 N+2 150 19 43% 206 52.1%KDKn99E9864E97 32E652K753852
106D V-1 200 44 100% 250 56.9%Kn968775432964 ED843Kn92KnK875
Rond 6, som NS mot par 14, Kent Hermansson - Lars Becklén
112 N+1 140 14 32% 264 54.6%EK32KKn2ED4765 D75E1098487633
122 Ö= -110 11 25% 275 52.2%D2DKn69864K873 EKn898ED73DKn92
Rond 7, som NS mot par 13, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
133 V-3 300 44 100% 319 55.8%109Kn10876EDED95 ED86D53932742
141 S+3 170 23 52% 342 55.6%D85E1097E6DKn54 1097438K5EK1093
Rond 8, som ÖV mot par 24, Bengt Emanuelsson - Anders Freij
154 N= -620 10 23% 352 53.4%62KKn41082K9862 K105D1065DKn6373
163NT N= -400 21 48% 373 53.1%93E109210985K42 D62K876K641096
Rond 9, som NS mot par 23, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
174 N+1 450 19 43% 392 52.5%DKn1083ED76K1043 KKn10875EK954DKn
184 N-2 -200 6 14% 398 50.3%EKn1065E732K2E7 KD85Kn7DKn109865
Rond 10, som ÖV mot par 22, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
193NT N= -400 30 68% 428 51.3%87532E6763K104 4Kn542D982Kn873
204 Ö+2 170 5 11% 433 49.2%EKn8D682EKD1095 K1076549E109432
Rond 11, som NS mot par 21, Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall
213NT Ö+1 -430 30 68% 463 50.1%Kn943D106Kn87863 D5752E53109542
223 Ö+1 -130 10 23% 473 48.9%E1063EKn243E1097 975D754K25432
Rond 12, som NS mot par 20, Anders Olsson - Sten Ahlgren
233NT N-3 -300 3 7% 476 47.1%D54KD7ED93KKn4 E103Kn843875E86
244 V= -420 5 11% 481 45.6%876EKnD9797643 10410973EK105Kn85