Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsd 30/8 scratch 2017-08-30 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 30/8 scratch 2017-08-30

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 43, Thomas Davy - Karen Nielsen
11NT N+1 120 21 48% 21 48.0%98D987ED5ED95 D1043EK872Kn832
23 N-1 -100 10 23% 31 35.5%D98532KnK986D7 K106D1063DKn72E6
Rond 2, som ÖV mot par 42, Rutger Persson - Claes Nilsson
33 Ö+1 170 34 77% 65 49.3%E85EDKn73Kn92E3 976954E107K854
43 S-2 200 39 89% 104 59.2%Kn10EKKn8654KD106 D9710965EK3532
Rond 3, som ÖV mot par 41, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
52 N+1 -140 11 25% 115 52.4%4D98D1076DKn542 KKn76Kn732EKn8109
64 Ö+2 680 35 80% 150 57.0%DKn1043E462KKn105 EK5753E5E8632
Rond 4, som ÖV mot par 52, Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke
72 N-2 200 29 66% 179 58.3%E832Kn97D65492 D107ED2EKn710765
84 S= -420 14 32% 193 55.0%K84D4643D9842 DKn765K9Kn752E6
Rond 5, som NS mot par 51, Gunilla Ljung - Gun Bellander
92NT N+2 180 36 82% 229 58.0%KDKn99E9864E97 32E652K753852
104 V+2 -680 23 52% 252 57.4%Kn968775432964 ED843Kn92KnK875
Rond 6, som NS mot par 50, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
112 N+1 140 14 32% 266 55.1%EK32KKn2ED4765 D75E1098487633
121NT N-1 -100 21 48% 287 54.5%D2DKn69864K873 EKn898ED73DKn92
Rond 7, som ÖV mot par 49, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
133 V-1 -100 30 68% 317 55.5%Kn742E4105Kn10863 K53K92KKn8764K
144 S= -420 5 11% 322 52.4%KKn6KKn543D9262 E2D62Kn10874387
Rond 8, som NS mot par 48, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
154 N+1 650 42 95% 364 55.2%ED843E7397D54 Kn97982EK54EKn10
164 S+1 450 37 84% 401 57.0%E1084DKn43E7328 KKn755DKnEDKn753
Rond 9, som NS mot par 47, Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén
174 N+2 480 36 82% 437 58.5%DKn1083ED76K1043 KKn10875EK954DKn
181NT S+6 270 38 86% 475 60.0%EKn1065E732K2E7 KD85Kn7DKn109865
Rond 10, som NS mot par 46, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
193NT N+1 430 27 61% 502 60.1%EKKn6KDEKn54ED6 D109109873K10952
204 V+1 -650 20 45% 522 59.3%2Kn1085KDKn65Kn43 D93EK74327876
Rond 11, som NS mot par 45, Zalman Puterman - Maria Tendler
213NT Ö+3 -490 8 18% 530 57.3%Kn943D106Kn87863 D5752E53109542
221 S-1 -50 33 75% 563 58.1%E1063EKn243E1097 975D754K25432
Rond 12, som NS mot par 44, Marianne Andersson - Eva Landin
233NT N= 600 36 82% 599 59.2%D54KD7ED93KKn4 E103Kn843875E86
244 V-1 50 34 77% 633 59.9%876EKnD9797643 10410973EK105Kn85