Kommande tävlingar
17/04 INSTÄLLD ... Laholms BK - Guld
08/05 Guld-IAF - BK S:t Erik
01/07 Ölandsveckan 2021 - A-final
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsd 30/8 scratch 2017-08-30 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 30/8 scratch 2017-08-30

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 48, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
13NT N= 400 42 95% 42 95.0%98D987ED5ED95 D1043EK872Kn832
23 S+1 130 30 68% 72 81.5%D98532KnK986D7 K106D1063DKn72E6
Rond 2, som NS mot par 47, Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén
31 S-2 -100 38 86% 110 83.0%Kn2K82D863D762 KD1043106K54Kn109
42 Ö+1 -140 22 50% 132 74.8%54374DKn982Kn74 EK862D32107E98
Rond 3, som ÖV mot par 46, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
51NT S= -90 28 64% 160 72.6%4D98D1076DKn542 KKn76Kn732EKn8109
64 Ö+2 680 35 80% 195 73.8%DKn1043E462KKn105 EK5753E5E8632
Rond 4, som NS mot par 45, Zalman Puterman - Maria Tendler
72 N-2 -200 15 34% 210 68.1%K5K108643983EK Kn9645K102DKn843
83 V-3 150 9 20% 219 62.1%1093852E10K10753 E2EKn10763KD98Kn
Rond 5, som NS mot par 44, Marianne Andersson - Eva Landin
93 N+1 130 4 9% 223 56.2%KDKn99E9864E97 32E652K753852
106 V+1 -1460 0 0% 223 50.6%Kn968775432964 ED843Kn92KnK875
Rond 6, som NS mot par 43, Thomas Davy - Karen Nielsen
111NT N+4 210 42 95% 265 54.6%EK32KKn2ED4765 D75E1098487633
122 S= 90 37 84% 302 57.1%D2DKn69864K873 EKn898ED73DKn92
Rond 7, som NS mot par 42, Rutger Persson - Claes Nilsson
133 N-1 -100 6 14% 308 53.8%109Kn10876EDED95 ED86D53932742
144 S= 420 39 89% 347 56.3%D85E1097E6DKn54 1097438K5EK1093
Rond 8, som NS mot par 41, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
154 N+1 650 42 95% 389 58.9%ED843E7397D54 Kn97982EK54EKn10
164 N= 420 31 70% 420 59.6%E1084DKn43E7328 KKn755DKnEDKn753
Rond 9, som NS mot par 52, Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke
174 N+1 450 19 43% 439 58.6%DKn1083ED76K1043 KKn10875EK954DKn
185 S+1 620 41 93% 480 60.5%EKn1065E732K2E7 KD85Kn7DKn109865
Rond 10, som ÖV mot par 51, Gunilla Ljung - Gun Bellander
193NT N+1 -430 17 39% 497 59.4%87532E6763K104 4Kn542D982Kn873
204 V+2 680 37 84% 534 60.6%EKn8D682EKD1095 K1076549E109432
Rond 11, som ÖV mot par 50, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
213NT Ö+3 490 36 82% 570 61.6%108EKn943D104EK7 EK762K8K962DKn
223 Ö= 110 22 50% 592 61.1%KDK3EKn1097KDKn8 Kn84210986D8656
Rond 12, som ÖV mot par 49, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
233NT N= -600 8 18% 600 59.2%KKn8E965KKn4D32 9762102106210975
241 V+2 140 21 48% 621 58.8%KD9KD85Kn64K102 EKn532642832ED