Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsd 30/8 scratch 2017-08-30 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 30/8 scratch 2017-08-30

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Mats Andersson - Peter Moricz

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Ulla Borgström - Monica Wester
11NT N+1 -120 23 52% 23 52.0%EKn610543943K74 K752Kn62KKn106106
24D Ö-1 -100 20 45% 43 48.5%E48754210431084 Kn7EK9E5KKn9532
Rond 2, som NS mot par 14, Kent Hermansson - Lars Becklén
32NT Ö+2 -180 4 9% 47 35.3%Kn2K82D863D762 KD1043106K54Kn109
42D S-2 -500 1 2% 48 27.0%54374DKn982Kn74 EK862D32107E98
Rond 3, som NS mot par 13, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
54 N-2 -200 5 11% 53 23.8%D9853EK1095438 E102654K2EK763
65D N-3 -500 25 57% 78 29.3%7KD1092KDKn9494 9862Kn8610873D7
Rond 4, som NS mot par 24, Bengt Emanuelsson - Anders Freij
72 N-2 -200 15 34% 93 30.0%K5K108643983EK Kn9645K102DKn843
83 V-3 150 9 20% 102 28.8%1093852E10K10753 E2EKn10763KD98Kn
Rond 5, som NS mot par 23, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
93 N+3 170 33 75% 135 33.9%KDKn99E9864E97 32E652K753852
105 V+1 -680 23 52% 158 35.7%Kn968775432964 ED843Kn92KnK875
Rond 6, som ÖV mot par 22, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
112 N+3 -200 7 16% 165 33.9%Kn864765Kn9EDKn8 109D3K1052K10942
123 Ö-2 -100 2 5% 167 31.5%97654K1074Kn5E5 K103E532K1021064
Rond 7, som NS mot par 21, Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall
133 S+1 170 38 86% 205 35.7%109Kn10876EDED95 ED86D53932742
144 S= 420 39 89% 244 39.5%D85E1097E6DKn54 1097438K5EK1093
Rond 8, som ÖV mot par 20, Anders Olsson - Sten Ahlgren
153NT S-2 200 44 100% 288 43.5%62KKn41082K9862 K105D1065DKn6373
163NT N= -400 21 48% 309 43.8%93E109210985K42 D62K876K641096
Rond 9, som NS mot par 19, Håkan Linse - Arne Bojesson
174 N+2 480 36 82% 345 46.1%DKn1083ED76K1043 KKn10875EK954DKn
183 N-2 -200 6 14% 351 44.3%EKn1065E732K2E7 KD85Kn7DKn109865
Rond 10, som NS mot par 18, Mats Holm - Richard Korse
193NT S+2 460 41 93% 392 46.8%EKKn6KDEKn54ED6 D109109873K10952
204 Ö= -620 33 75% 425 48.2%2Kn1085KDKn65Kn43 D93EK74327876
Rond 11, som NS mot par 17, Britt Lindberg - Wiviann Hassel
213NT Ö+4 -520 0 0% 425 46.0%Kn943D106Kn87863 D5752E53109542
223D S-2 -300 2 5% 427 44.1%E1063EKn243E1097 975D754K25432
Rond 12, som ÖV mot par 16, Christian Frisk - Mona Andersson
232NT N+1 -150 18 41% 445 44.0%KKn8E965KKn4D32 9762102106210975
244 V= 420 39 89% 484 45.8%KD9KD85Kn64K102 EKn532642832ED