Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-10-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-10-08

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Bodil Wikström - Ulla Lundström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist
14 S= -420 9 64% 9 64.0%106543DKn7EDKn74 984D98K8431032
25 N-2 200 14 100% 23 82.0%954KKn108542ED8 E876324Kn710652
Rond 2, som ÖV mot par 4, Hans Henrik Ramel - Sonja Lindblom
31NT S+2 -150 2 14% 25 59.3%93E875K106Kn865 D8754Kn39532EK
42 S+1 -140 4 29% 29 51.8%D65K943Kn87454 E7D62K95E8762
Rond 3, som ÖV mot par 11, Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson
55 N= -600 3 21% 32 45.6%E6432Kn32KD543 K987D96592942
63NT Ö= 600 10 71% 42 49.8%E874Kn98E5ED87 52ED29832KKn106
Rond 4, som NS mot par 8, Lotta Lundberg - Östen Svantesson
74 V= -620 1 7% 43 43.7%D6210DKn7987652 743KD3EK105432
84 V-1 50 10 71% 53 47.1%1043EK7210987D6 E97986463EKn87
Rond 5, som ÖV mot par 2, Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander
93 S+1 -130 8 57% 61 48.2%KDKD9852E108Kn7 E876426Kn97522
103 N+1 -170 5 36% 66 47.0%D109K832KnKDKn84 7Kn1076410982E95
Rond 6, som ÖV mot par 13, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
113NT Ö+1 430 9 64% 75 48.5%KD6972ED74EK3 Kn1094K5Kn5D7652
121NT S-3 300 12 86% 87 51.7%EKn72E96Kn984102 D6543K37EKn976
Rond 7, som ÖV mot par 16, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
134 V+2 680 6 43% 93 51.0%54EKKnDKn4EDKn83 EK1032752E3272
144 Ö+1 450 12 86% 105 53.5%86E1092E5EK965 E742DKn75Kn87Kn2
Rond 8, som ÖV mot par 3, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
153 N-1 100 8 57% 113 53.7%10E2K984325432 9642D87E5EKKn8
166D N-2 300 14 100% 127 56.6%EK87E87KDKn743 Kn1054352EKn51092
Rond 9, som NS mot par 10, Berit Ahlquist - Bodil Roupé-Jönsson
174 Ö-2 100 10 71% 137 57.5%7584EKKn3Kn10532 KD963102D105EK9
183 Ö-3 150 9 64% 146 57.8%KKn7542ED1076108 DKn952K8595432
Rond 10, som NS mot par 1, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
193 N-3 -150 10 71% 156 58.5%EK6432E10510972 Kn10753DKn832D63
203NT S+2 660 9 64% 165 58.8%872EKDKn10D10965 KD4EKn8865EKn87
Rond 11, som NS mot par 9, Marianne Falck - Berit Kallstenius
212NT Ö-3 150 13 93% 178 60.4%10852Kn10632E953 DKn6EKKn72K10753
222 N= 110 9 64% 187 60.6%DKn2EK8532107D9 853DKnKn8653K75
Rond 12, som NS mot par 14, Anita Persson - Stig Unoson
232 Ö-1 100 12 86% 199 61.7%2EKn2Kn109859643 ED1098865362KD
244 N+2 480 14 100% 213 63.3%DKKn10962D72EK7 Kn62EDE9543Kn32