Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-10-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-10-08

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Hans Henrik Ramel - Sonja Lindblom

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 9, Marianne Falck - Berit Kallstenius
13 S+1 -170 14 100% 14 100.0%106543DKn7EDKn74 984D98K8431032
22 N= -90 6 43% 20 71.5%954KKn108542ED8 E876324Kn710652
Rond 2, som NS mot par 6, Bodil Wikström - Ulla Lundström
31NT S+2 150 12 86% 32 76.3%EKKnK964Kn8D1097 1062D102ED74432
42 S+1 140 10 71% 42 75.0%Kn104875ED102DKn3 K9832EKn1063K109
Rond 3, som ÖV mot par 12, Gun-Britt Carsten - Kristin Ekholm
55 N-1 100 12 86% 54 77.2%E6432Kn32KD543 K987D96592942
63NT Ö= 600 10 71% 64 76.2%E874Kn98E5ED87 52ED29832KKn106
Rond 4, som ÖV mot par 13, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
75D S-1 200 8 57% 72 73.4%EKKn105Kn29EDKn104 98E98765486K3
83NT V-1 -50 4 29% 76 67.9%Kn2Kn10EKDKn521094 KD865D534K532
Rond 5, som ÖV mot par 16, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
94 Ö-3 -300 1 7% 77 61.1%KDKD9852E108Kn7 E876426Kn97522
104 N= -620 1 7% 78 55.7%D109K832KnKDKn84 7Kn1076410982E95
Rond 6, som ÖV mot par 1, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
111NT Ö+3 180 5 36% 83 53.9%KD6972ED74EK3 Kn1094K5Kn5D7652
121NT S-1 100 5 36% 88 52.4%EKn72E96Kn984102 D6543K37EKn976
Rond 7, som NS mot par 8, Lotta Lundberg - Östen Svantesson
133NT Ö+3 -690 4 29% 92 50.6%D86D10981095K94 Kn97643K8761065
142 Ö+4 -230 7 50% 99 50.6%K10953K643D843 DKn843KD10962107
Rond 8, som NS mot par 11, Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson
155 Ö-1 50 11 79% 110 52.5%EKKn875943DKn69 D3KKn1065107D1076
164 N+1 450 12 86% 122 54.6%KDKn9876KD9E86 D96210431064325
Rond 9, som NS mot par 7, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
172 V= -110 1 7% 123 51.8%7584EKKn3Kn10532 KD963102D105EK9
182 Ö-1 50 4 29% 127 50.5%KKn7542ED1076108 DKn952K8595432
Rond 10, som ÖV mot par 14, Anita Persson - Stig Unoson
193 V= 140 2 14% 129 48.6%D9879427EKn854 5KDKn86EK10964K
203NT S+2 -660 5 36% 134 48.0%9K1097643294K2 EKn10653D573243
Rond 11, som NS mot par 15, Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist
212 S-4 -400 0 0% 134 45.7%10852Kn10632E953 DKn6EKKn72K10753
223 N-1 -50 3 21% 137 44.5%DKn2EK8532107D9 853DKnKn8653K75
Rond 12, som ÖV mot par 2, Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander
233 Ö+1 130 8 57% 145 45.1%7D10EKD73E10852 KKn6543K9744Kn7
244 N+1 -450 4 29% 149 44.4%E109844Kn10D10954 K7538753K8686