Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-10-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-10-08

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 1, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
14 N+1 450 10 71% 10 71.0%ED72EKKn106K865 KKn1065372E9529
25 N-1 -100 6 43% 16 57.0%KKnE762EK1063Kn9 D10D93D985K743
Rond 2, som NS mot par 2, Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander
31 V-1 100 4 29% 20 47.7%EKKnK964Kn8D1097 1062D102ED74432
41NT V-1 100 5 36% 25 44.8%Kn104875ED102DKn3 K9832EKn1063K109
Rond 3, som NS mot par 3, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
53 S-1 -100 2 14% 27 38.6%1058486EKDKn765 DKnEK107EKn1073108
63NT Ö= -600 4 29% 31 37.0%KD106107654Kn1044 Kn93K3KD769532
Rond 4, som NS mot par 4, Hans Henrik Ramel - Sonja Lindblom
75D S-1 -200 6 43% 37 37.9%D6210DKn7987652 743KD3EK105432
83NT V-1 50 10 71% 47 42.0%1043EK7210987D6 E97986463EKn87
Rond 5, som NS mot par 5, Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson
93 Ö= -140 2 14% 49 38.9%KnKn1043K43E10864 10953E7D6KD953
103 N+1 170 9 64% 58 41.4%EKn654329K4762 K8ED5ED7653103
Rond 6, som NS mot par 6, Bodil Wikström - Ulla Lundström
113NT Ö+1 -430 5 36% 63 40.9%872D10643K9Kn104 E53EKn810863298
121NT S-3 -300 2 14% 65 38.7%K97542D1065854 108DKn108EK32KD3
Rond 7, som NS mot par 7, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
133NT Ö+3 -690 4 29% 69 37.9%D86D10981095K94 Kn97643K8761065
143 Ö+3 -230 7 50% 76 38.8%K10953K643D843 DKn843KD10962107
Rond 8, som NS mot par 8, Lotta Lundberg - Östen Svantesson
154 N-3 -300 0 0% 76 36.2%EKKn875943DKn69 D3KKn1065107D1076
165D N-1 -100 2 14% 78 34.8%KDKn9876KD9E86 D96210431064325
Rond 9, som NS mot par 9, Marianne Falck - Berit Kallstenius
174 Ö-1 50 8 57% 86 36.1%7584EKKn3Kn10532 KD963102D105EK9
184 Ö-3 150 9 64% 95 37.7%KKn7542ED1076108 DKn952K8595432
Rond 10, som NS mot par 10, Berit Ahlquist - Bodil Roupé-Jönsson
193 V+1 -170 8 57% 103 38.7%EK6432E10510972 Kn10753DKn832D63
203 Ö-1 100 1 7% 104 37.1%872EKDKn10D10965 KD4EKn8865EKn87
Rond 11, som NS mot par 11, Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson
212 S-3 -300 2 14% 106 36.0%10852Kn10632E953 DKn6EKKn72K10753
222 V+1 -140 0 0% 106 34.4%DKn2EK8532107D9 853DKnKn8653K75
Rond 12, som NS mot par 12, Gun-Britt Carsten - Kristin Ekholm
232 V+1 -140 4 29% 110 34.1%2EKn2Kn109859643 ED1098865362KD
244 N= 420 4 29% 114 33.9%DKKn10962D72EK7 Kn62EDE9543Kn32