Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-10-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-10-08

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 8, Lotta Lundberg - Östen Svantesson
15D Ö-6 -1400 0 0% 0 0.0%106543DKn7EDKn74 984D98K8431032
23 V= 140 11 79% 11 39.5%954KKn108542ED8 E876324Kn710652
Rond 2, som NS mot par 3, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
31NT N+2 150 12 86% 23 55.0%EKKnK964Kn8D1097 1062D102ED74432
41NT N+3 180 12 86% 35 62.8%Kn104875ED102DKn3 K9832EKn1063K109
Rond 3, som NS mot par 6, Bodil Wikström - Ulla Lundström
55 N= 600 11 79% 46 66.0%1058486EKDKn765 DKnEK107EKn1073108
63NT Ö= -600 4 29% 50 59.8%KD106107654Kn1044 Kn93K3KD769532
Rond 4, som NS mot par 2, Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander
75D S-2 -500 4 29% 54 55.4%D6210DKn7987652 743KD3EK105432
83NT V-2 100 14 100% 68 61.0%1043EK7210987D6 E97986463EKn87
Rond 5, som ÖV mot par 14, Anita Persson - Stig Unoson
94 Ö-2 -200 5 36% 73 58.2%KDKD9852E108Kn7 E876426Kn97522
104 N-1 100 12 86% 85 61.0%D109K832KnKDKn84 7Kn1076410982E95
Rond 6, som NS mot par 15, Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist
112NT V+1 -150 12 86% 97 63.3%872D10643K9Kn104 E53EKn810863298
121 S-1 -100 9 64% 106 63.3%K97542D1065854 108DKn108EK32KD3
Rond 7, som ÖV mot par 9, Marianne Falck - Berit Kallstenius
133NT Ö+3 690 10 71% 116 63.9%54EKKnDKn4EDKn83 EK1032752E3272
144 Ö+1 450 12 86% 128 65.5%86E1092E5EK965 E742DKn75Kn87Kn2
Rond 8, som ÖV mot par 4, Hans Henrik Ramel - Sonja Lindblom
155 Ö-1 -50 3 21% 131 62.5%10E2K984325432 9642D87E5EKKn8
164 N+1 -450 2 14% 133 59.5%EK87E87KDKn743 Kn1054352EKn51092
Rond 9, som NS mot par 1, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
171NT N+1 120 12 86% 145 61.1%7584EKKn3Kn10532 KD963102D105EK9
182 N+1 110 6 43% 151 60.1%KKn7542ED1076108 DKn952K8595432
Rond 10, som ÖV mot par 7, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
193NT Ö+1 630 14 100% 165 62.2%D9879427EKn854 5KDKn86EK10964K
203D Ö-2 -500 10 71% 175 62.6%9K1097643294K2 EKn10653D573243
Rond 11, som ÖV mot par 13, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
212 S-3 300 12 86% 187 63.7%EK9439K8EKn984 7D8754D1064D62
222 V+1 140 14 100% 201 65.4%E10674D942E1084 K9741096EKKn632
Rond 12, som NS mot par 16, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
232 V= -110 9 64% 210 65.3%2EKn2Kn109859643 ED1098865362KD
244 N+1 450 10 71% 220 65.5%DKKn10962D72EK7 Kn62EDE9543Kn32