Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-10-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-10-08

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 13, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
14 N+1 -450 4 29% 4 29.0%106543DKn7EDKn74 984D98K8431032
25 N-1 100 8 57% 12 43.0%954KKn108542ED8 E876324Kn710652
Rond 2, som NS mot par 16, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
31NT S= 90 1 7% 13 31.0%EKKnK964Kn8D1097 1062D102ED74432
41NT V= -90 2 14% 15 26.8%Kn104875ED102DKn3 K9832EKn1063K109
Rond 3, som ÖV mot par 10, Berit Ahlquist - Bodil Roupé-Jönsson
53 N+1 -130 7 50% 22 31.4%E6432Kn32KD543 K987D96592942
63NT Ö-1 -100 2 14% 24 28.5%E874Kn98E5ED87 52ED29832KKn106
Rond 4, som NS mot par 5, Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson
74 V= -620 1 7% 25 25.4%D6210DKn7987652 743KD3EK105432
8Pass 6 43% 31 27.6%1043EK7210987D6 E97986463EKn87
Rond 5, som NS mot par 8, Lotta Lundberg - Östen Svantesson
92 V+2 -170 0 0% 31 24.6%KnKn1043K43E10864 10953E7D6KD953
103 S= 110 6 43% 37 26.4%EKn654329K4762 K8ED5ED7653103
Rond 6, som NS mot par 4, Hans Henrik Ramel - Sonja Lindblom
111NT Ö+3 -180 9 64% 46 29.8%872D10643K9Kn104 E53EKn810863298
121NT S-1 -100 9 64% 55 32.7%K97542D1065854 108DKn108EK32KD3
Rond 7, som NS mot par 14, Anita Persson - Stig Unoson
136 V= -1430 0 0% 55 30.2%D86D10981095K94 Kn97643K8761065
142 V+3 -200 10 71% 65 33.1%K10953K643D843 DKn843KD10962107
Rond 8, som ÖV mot par 15, Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist
152 N-2 200 12 86% 77 36.6%10E2K984325432 9642D87E5EKKn8
163 N+2 -200 6 43% 83 37.0%EK87E87KDKn743 Kn1054352EKn51092
Rond 9, som ÖV mot par 11, Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson
171NT N+1 -120 2 14% 85 35.6%E8EKDKn7642864 Kn10429765398D7
182 N+1 -110 8 57% 93 36.8%K1063E86Kn93EKn7 E874D109342KD6
Rond 10, som ÖV mot par 6, Bodil Wikström - Ulla Lundström
193 N-3 150 4 29% 97 36.4%D9879427EKn854 5KDKn86EK10964K
203NT S+2 -660 5 36% 102 36.4%9K1097643294K2 EKn10653D573243
Rond 11, som NS mot par 3, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
213NT V-3 150 13 93% 115 39.1%10852Kn10632E953 DKn6EKKn72K10753
222 N= 110 9 64% 124 40.2%DKn2EK8532107D9 853DKnKn8653K75
Rond 12, som ÖV mot par 9, Marianne Falck - Berit Kallstenius
232 S-3 300 14 100% 138 42.8%7D10EKD73E10852 KKn6543K9744Kn7
244 N= -420 10 71% 148 44.0%E109844Kn10D10954 K7538753K8686