Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Bridgehuset » Måndag 21/8 scratch 2017-08-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 21/8 scratch 2017-08-21

Partävling, 16 bord, 31 par. Antal brickor: 24. Medel: 336.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Anders Olsson - Sten Ahlgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 3, Gunilla Ljung - Gun Bellander
12 N-2 100 19.0 68% 19 68.0%K8342E10743Kn73 E72KD85KKn6D105
23 V= 110 26.0 93% 45 80.5%DKn643K632D932 E10D92EDKn98565
Rond 2, som ÖV mot par 10, Agneta Johansson - Wiviann Hassel
33 Ö+1 130 19.0 68% 64 76.3%D285EK85KD1093 Kn97KDKn94KnKn762
42 S-2 200 24.0 86% 88 78.8%KD58654Kn10853D 843972EK9E1097
Rond 3, som NS mot par 7, Bodil Wikström - Ulla Lundström
55 V= -400 5.0 18% 93 66.6%D9754K107531029 1086EDKn42876KD
64 V-2 200 26.0 93% 119 71.0%986ED1032DKn864 Kn4Kn8654K5D872
Rond 4, som ÖV mot par 1, Lars G Svensson - Christian Frisk
73 N+1 -130 27.0 96% 146 74.6%Kn5Kn942104KD752 9864K73E83943
83NT N-3 150 27.0 96% 173 77.2%D73D972D10KD95 K4108KKn9872872
Rond 5, som ÖV mot par 13, Lars-Åke Larsmyr - Anne-Catherine Svenning
94 N+2 -480 0.0 0% 173 68.7%95K1073D942Kn97 DKn654105KD6432
103 Ö= 140 25.0 89% 198 70.7%7653KD74KD82E 98Kn1096E54Kn1098
Rond 6, som NS mot par 16, Stig Unoson - Björn Klefbohm
114 S+1 450 24.0 86% 222 72.1%K94KKn97E631072 ED7652E85K7D9
123 S= 140 28.0 100% 250 74.4%Kn64263EKnD9643 ED107K10D92E872
Rond 7, som ÖV mot par 2, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
134 S+2 -680 8.0 29% 258 70.9%972Kn86D875853 EKKn43942KKn424
143NT N+1 -430 3.0 11% 261 66.6%EKn965K7484K75 842Kn8610963D92
Rond 8, som NS mot par 9, Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén
156NT S= 1440 24.0 86% 285 67.9%ED96DKn64KD52Kn KKn8EK8E873K96
164 N+1 450 17.0 61% 302 67.5%EK982Kn8E85E94 D105EK104376KKn3
Rond 9, som NS mot par 12, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
172 S+2 130 7.0 25% 309 65.0%72EKn73262K1053 EKn4KEDKn43EKn82
186 V= -980 12.0 43% 321 63.8%K1064754Kn108754 DKn5265410763K2
Rond 10, som NS mot par 8, Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald
192 N= 110 21.0 75% 342 64.4%KKn10743101085E92 DK97643E6K853
203 N+2 200 23.0 82% 365 65.2%KDKn398E982975 E1072E10765210K3
Rond 11, som NS mot par 14, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
211NT N= 90 28.0 100% 393 66.9%D4Kn1092E1075298 Kn9873D5KDK765
223 S-1 -50 20.0 71% 413 67.1%KKn9539632Kn853 D8653EKn10875E6
Rond 12, som ÖV mot par 15, Marianne Servin - Ulla Öberg
235 V-1 -100 22.0 79% 435 67.6%6EKnKn10873K7532 4K1083EKD92864
243 S+2 -150 24.0 86% 459 68.4%Kn83ED76464D82 972Kn103Kn52E963