Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 16/8 scratch 2017-08-16 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 16/8 scratch 2017-08-16

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.0.

Privatprotokoll för Louise Grandinsson - Monica Lannerud

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 36, Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg
15 N-1 50 38.0 83% 38 83.0%E8643D104Kn71042 2KKn8638EKn9653
23 V= 110 27.0 59% 65 71.0%K8382KD1087E43 Kn104K109Kn9K10986
Rond 2, som ÖV mot par 42, Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke
33 S-1 50 24.0 52% 89 64.7%762KKn9862Kn485 KD109D54EK8532
42NT N= -120 28.0 61% 117 63.8%D7542K10K843Kn4 E83D9542Kn1062K
Rond 3, som ÖV mot par 31, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
55 S-1 100 41.0 89% 158 68.8%D9Kn53952Kn10765 E1081086D87643D
65 N= -400 14.0 30% 172 62.3%7627E2D1097642 KDKn954Kn1054286
Rond 4, som ÖV mot par 37, Sven Grahn - Wiveca Lindström
76 S-2 200 41.0 89% 213 66.1%10975E9432DKn94 K876Kn751087653
84 V= 420 20.0 43% 233 63.2%K542Kn76EKKn964 E108684ED1054D2
Rond 5, som ÖV mot par 32, Bibi Jönsson - Willy Landgren
92 S= -110 19.0 41% 252 60.8%929629K1086532 EK6KD105KKn6534
103NT S= -600 42.0 91% 294 63.8%94DKn476532K74 1065K932EKn4862
Rond 6, som ÖV mot par 38, Bengt Nilsson - Bert Jehpsson
113 V-2 -100 10.0 22% 304 60.0%73ED8DKn73KKn83 KD1064Kn10972554
122 N-1 100 28.0 61% 332 60.1%E954293Kn1091073 DKn6DKn642K5KD4
Rond 7, som NS mot par 33, Karin Andrée - Agneta Dunemark
133NT N+2 660 42.0 91% 374 62.5%E32Kn104E85ED86 DKn4E32KDKn4254
144 Ö-2 100 25.0 54% 399 61.9%D986525DKn873E 10KKn10743E4D953
Rond 8, som NS mot par 39, Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman
153 Ö= -140 2.1 5% 401.1 58.1%E76754Kn85EK74 K1043E8K3109652
163NT V-4 400 36.0 78% 437.1 59.3%K7DKn8543Kn9DKn4 Kn9643E10ED104E6
Rond 9, som ÖV mot par 34, Anitha Lindgren - Marian Krook
173 Ö-1 -50 34.0 74% 471.1 60.2%DKn982108EKn7365 E73E96543DKn72
184 N= -620 7.0 15% 478.1 57.7%832Kn532D2Kn965 DKn974E965E1072
Rond 10, som NS mot par 40, Karen Nielsen - Thomas Davy
193 Ö+1 -130 20.0 43% 498.1 56.9%DKnED107DKn932Kn3 98629532875E4
205 N-4 -400 0.0 0% 498.1 54.0%KKn96547Kn541082 8EK1094EK82E63
Rond 11, som NS mot par 35, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
213 S+1 170 46.0 100% 544.1 56.2%E9752D105Kn432K 63K8432K5E1092
222NT V+1 -150 38.0 83% 582.1 57.5%K85484ED871094 97D7653K52752
Rond 12, som ÖV mot par 41, Nina Nilsson - Jane Brändemar
233NT V+1 630 16.0 35% 598.1 56.5%D62ED1095284D2 E1093KnED632EK9
244 S+1 -450 19.0 41% 617.1 55.8%8439432Kn76ED6 95DKn51083KKn1098