Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 16/8 scratch 2017-08-16 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 16/8 scratch 2017-08-16

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.0.

Privatprotokoll för Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander
15 N-1 -50 8.0 17% 8 17.0%K95E97EKD6428 DKn1075210953KD7
24 S-5 -500 0.0 0% 8 8.5%D6Kn7546532D52 E9752ED63E4Kn7
Rond 2, som ÖV mot par 18, Mari Segerberg - Jan Öhman
33 S= -110 9.0 20% 17 12.3%762KKn9862Kn485 KD109D54EK8532
43 N+2 -150 10.0 22% 27 14.8%D7542K10K843Kn4 E83D9542Kn1062K
Rond 3, som ÖV mot par 17, Mikael Palade - Lennart Tenland
53NT S+2 -660 2.0 4% 29 12.6%D9Kn53952Kn10765 E1081086D87643D
64 S-1 50 30.0 65% 59 21.3%7627E2D1097642 KDKn954Kn1054286
Rond 4, som NS mot par 16, Christian Frisk - Mona Andersson
75 S-1 -100 14.0 30% 73 22.6%ED102EKKn63D862 Kn9543D842K10EK
84 V= -420 26.0 57% 99 26.9%D3E965K9871053 Kn97KD1032Kn3287
Rond 5, som NS mot par 15, Kent Hermansson - Lars Becklén
93 Ö= -110 6.0 13% 105 25.3%873EKn81082EDKn9 DKn1054743ED747
104 N+1 650 29.0 63% 134 29.1%ED87E7658DKn53 KKn32108KD109E109
Rond 6, som NS mot par 14, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
113NT Ö-3 150 43.0 93% 177 34.9%952K64K10982106 EKn853E64ED972
122 N= 90 38.0 83% 215 38.9%K7K8E8762E985 1083E1075D43Kn62
Rond 7, som NS mot par 13, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
133NT N+1 630 22.0 48% 237 39.6%E32Kn104E85ED86 DKn4E32KDKn4254
144D S-3 -500 0.0 0% 237 36.8%D986525DKn873E 10KKn10743E4D953
Rond 8, som ÖV mot par 24, Anders Freij - Anders Ingels
153NT V-4 -200 2.1 5% 239.1 34.7%85DKn109632D648 DKn92KE10972DKn3
164 S= -420 5.0 11% 244.1 33.2%D10528610987532 E8K9762K7532K
Rond 9, som NS mot par 23, Östen Svantesson - Lotta Lundberg
173 Ö-1 50 12.0 26% 256.1 32.8%K10KDKn72106ED103 654K98542K984
183 N= 140 21.0 46% 277.1 33.5%6EKD978743K84 EK10541086KKn10D3
Rond 10, som ÖV mot par 22, Milan Korac - Bengt Nilsson
193NT Ö+1 630 43.0 93% 320.1 36.6%104K86EK6108765 EK753Kn4104KD92
204 N= -620 1.0 2% 321.1 34.9%1072D853D97DKn4 ED3Kn621063K975
Rond 11, som NS mot par 21, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
211NT S= 90 34.0 74% 355.1 36.8%E9752D105Kn432K 63K8432K5E1092
223NT Ö= -600 30.0 65% 385.1 38.0%K85484ED871094 97D7653K52752
Rond 12, som NS mot par 20, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
233NT V= -600 41.0 89% 426.1 40.3%87K3Kn1091087543 KKn548764K75Kn6
244 N+1 450 27.0 59% 453.1 41.0%DKn762107D54272 EK10EK86EK9543