Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 16/8 scratch 2017-08-16 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 16/8 scratch 2017-08-16

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.0.

Privatprotokoll för Adam Wasserstrom - Karin Eresund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 51, Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson
14D V-1 100 17.0 37% 17 37.0%K95E97EKD6428 DKn1075210953KD7
22 S= 110 45.0 98% 62 67.5%D6Kn7546532D52 E9752ED63E4Kn7
Rond 2, som NS mot par 50, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
33 V-2 200 44.0 96% 106 77.0%E851039762EKn107 Kn43E7D10KD9643
42NT S+1 150 36.0 78% 142 77.2%Kn106EKn83EDD752 K976975E109863
Rond 3, som ÖV mot par 49, Stig Unoson - Sonja Lindblom
53NT S= -600 38.0 83% 180 78.4%D9Kn53952Kn10765 E1081086D87643D
64 S-5 250 44.0 96% 224 81.3%7627E2D1097642 KDKn954Kn1054286
Rond 4, som ÖV mot par 48, Rutger Persson - Claes Nilsson
76 S-2 200 41.0 89% 265 82.4%10975E9432DKn94 K876Kn751087653
84 V= 420 20.0 43% 285 77.5%K542Kn76EKKn964 E108684ED1054D2
Rond 5, som NS mot par 47, Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren
92 V-1 100 18.0 39% 303 73.2%873EKn81082EDKn9 DKn1054743ED747
104 S+1 650 29.0 63% 332 72.2%ED87E7658DKn53 KKn32108KD109E109
Rond 6, som NS mot par 46, Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand
112 V+1 -140 7.0 15% 339 67.0%952K64K10982106 EKn853E64ED972
122 Ö= -110 10.0 22% 349 63.2%K7K8E8762E985 1083E1075D43Kn62
Rond 7, som NS mot par 45, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
133NT N+2 660 42.0 91% 391 65.4%E32Kn104E85ED86 DKn4E32KDKn4254
142 N-1 -50 15.0 33% 406 63.1%D986525DKn873E 10KKn10743E4D953
Rond 8, som NS mot par 44, Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén
151 V+2 -110 8.4 18% 414.4 60.1%E76754Kn85EK74 K1043E8K3109652
162D V-3 800 46.0 100% 460.4 62.6%K7DKn8543Kn9DKn4 Kn9643E10ED104E6
Rond 9, som ÖV mot par 43, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
172 N+1 -110 10.0 22% 470.4 60.2%DKn982108EKn7365 E73E96543DKn72
183NT N= -600 17.0 37% 487.4 58.9%832Kn532D2Kn965 DKn974E965E1072
Rond 10, som NS mot par 54, Jan Clementsson - Klas Bellander
192NT Ö= -120 24.0 52% 511.4 58.5%DKnED107DKn932Kn3 98629532875E4
203NT S-2 -200 15.0 33% 526.4 57.2%KKn96547Kn541082 8EK1094EK82E63
Rond 11, som ÖV mot par 53, Louise Grandinsson - Monica Lannerud
213 S+1 -170 0.0 0% 526.4 54.5%KDKn1096D987643 84EKn7E106DKn875
222NT V+1 150 8.0 17% 534.4 52.8%DKn32EKn92Kn64ED E106K101093KKn863
Rond 12, som NS mot par 52, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
232 Ö+4 -230 45.0 98% 579.4 54.8%87K3Kn1091087543 KKn548764K75Kn6
243NT S+2 460 43.0 93% 622.4 56.4%DKn762107D54272 EK10EK86EK9543